Silesion.PL

serwis informacyjny

Unikalna technologia – bieżnia antygrawitacyjna w Reptach

W „Reptach” korzystać można z unikalnej technologii umożliwiającej trening chodu. Do dyspozycji pacjentów oddaliśmy bieżnię antygrawitacyjną R-FORCE, która doskonale sprawdza się po urazach ortopedycznych, operacjach, wymianie stawów kończyn dolnych, treningach kardiologicznych, a także podczas aktywizacji osób starszych czy w leczeniu nadwagi i otyłości oraz w schorzeniach neurologicznych.

Fenomen tego urządzenia polega na tym, że bieżnia jest z workiem, który pod wpływem zwiększenia wewnętrznego ciśnienia rozszerza się i wypełnia stając się komorą ciśnieniową. W rezultacie pacjent jest komfortowo i naturalnie unoszony, jego masa ciała zostaje zredukowana i może się naturalnie poruszać.

Fizjoterapeuta indywidualnie dostosowuje parametry chodu, uwzględniając m. in.  symetrię obciążenia obu kończyn dolnych podczas chodu, długość kroków względem siebie. Urządzenie ocenia wiele parametrów w tym np.: ilość kroków w ciągu minuty czy kontakt stopy z pasem bieżni. Najważniejsze jest to, by pacjent w trakcie treningu osiągnął prawidłowy, naturalny wzorzec chodu.

Z bieżni korzysta już pan Sebastian, który uległ wypadkowi i poruszał się przy pomocy dwóch kul łokciowych.  Aktualnie dzięki wsparciu programu rehabilitacyjnego ćwiczeniami na bieżni antygrawitacyjnej po 5 zabiegach czuje się już na tyle dobrze, że korzysta już z jednej kuli. Intensywnie pracuje, aby wrócić do pełnej sprawności.

Bieżnia umożliwia bieżącą diagnostykę chodu. W trakcie zabiegu można poprawić równowagę i zdolność chodu wykorzystując gry motywacyjne dostępne w panelu urządzenia.

Już niedługo do dyspozycji pacjentów zostanie oddana kolejna bieżnia, tym razem służąca do perturbacji chodu. Dedykowana jest pacjentom ze schorzeniami układu nerwowego np.: po udarze mózgu, u których bardzo często występują zaburzenia równowagi ciała.

Zakup urządzeń sfinansowano w ramach Umowy nr FM-ST.01.REHABILITACJA.ROBOTY.W-22924/23/952/143 oraz Aneksu nr 1 na udzielenie w 2023 r. dotacji celowej na realizacje zadania polegającego na wsparciu rozwoju innowacyjnych rozwiązań służących do udzielania świadczeń opieki zdrowotnej w zakresie doposażenia podmiotów leczniczych w urządzenia robotyczne do rehabilitacji. Kwota dotacji otrzymanej z Ministerstwa Zdrowia: 1.615.399,88 zł.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024