Silesion.PL

serwis informacyjny

UEFA potwierdziła zawieszenie Michała Kucharczyka w rozgrywkach europejskich

UEFA potwierdziła zawieszenie Michała Kucharczyka w pięciu pojedynkach europejskich pucharów.

Kara pięciu spotkań zawieszenia to efekt czerwonej kartki, którą Michał Kucharczyk otrzymał 16 sierpnia 2018 roku w meczu rewanżowym III rundy eliminacyjnej Ligi Europy pomiędzy Legią Warszawa a Football 1991 Dudelange. Był to ostatni jego występ na arenie europejskiej.

Pogoń Szczecin, gdy tylko stało się pewne, że awansuje do pucharów, przygotowując listę zawodników uprawnionych do gry w eliminacjach Europa Conference League, wystąpiła do UEFA o wyjaśnienie, czy kara nałożona na Michała Kucharczyka jako zawodnika Legii Warszawa, dotyczy także okresu jego występów w barwach Pogoni Szczecin w bieżącej edycji pucharów.

Do klubu dotarło wyjaśnienie UEFA, iż kara pięciu meczów obejmuje wszelkie kluby, w jakich Michał Kucharczyk będzie uprawniony do występowania w europejskich pucharach, a tym samym zawieszenie zawodnika obowiązuje bezwzględnie na pięć meczów.

Decyzja europejskiej federacji jest ostateczna od 27 września 2018 roku i Pogoni Szczecin nie przysługuje w tym zakresie droga odwoławcza. Oznacza to, że w przypadku pozytywnego scenariusza i awansów zespołu do kolejnych etapów, piłkarz będzie mógł zagrać dopiero w rewanżu IV rundy eliminacyjnej Europa Conference League edycji 2021/2022.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024