Silesion.PL

serwis informacyjny

Tymczasowa organizacja ruchu w rejonie skrzyżowania Katowickiej i Wiązowej oraz przy Mickiewicza i Dąbrówki

Prace będą się odbywały na ul. Katowickiej

23 listopada na ulicy Katowickiej zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu na. W ramach trwających prac dotyczących kompleksowej przebudowy sieci kanalizacyjnych, energetycznych i teletechnicznych wyłączona z ruchu zostanie część jezdni przy ul. Górnej i Kraszewskiego, natomiast po stronie ul. Wiązowej wprowadzony zostanie ruch wahadłowy. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do znaków drogowych, sygnalizacji świetlnej i sygnałów wydawanych przez kierujących ruchem. Również na ul. Mickiewicza, przy połączeniu z Dąbrówki wyłączony zostanie jeden pas ruchu przy zajezdni PKM.

Prace budowlane będą prowadzone na jednym z pasów na ul. Katowickiej, od strony ul. Górnej i ul. Kraszewskiego. Wyłączona część znajduje się zaraz za przejściem dla pieszych za rondem przy sklepie Aldi, a kończy na wysokości ul. Kraszewskiego. Dojazd do ul. Górnej i ul. Kraszewskiego nie będzie możliwy z ul. Katowickiej. Objazd prowadzić będzie ul. Bończyka i Mieroszewskiego. Kierowcy będą mogli się poruszać drugim odcinkiem jezdni na ul. Katowickiej – od strony ul. Wiązowej. Będzie tam wprowadzony ruch wahadłowy. Sterowany on będzie sygnalizacją świetlną od 18:00 do 6:00, natomiast między 6:00 a 18:00 będzie tam ręczne kierowanie ruchem.

Prowadzone prace mają związek z kompleksową przebudową znajdujących się w tym rejonie sieci kanalizacyjnych, energetycznych i teletechnicznych. W ostatnim etapie wybudowane zostanie rondo, które ułatwi kierowcom poruszanie się po tej trasie.

Niewielkie zwężenie pasa drogowego będzie również miało miejsce przy ul. Mickiewicza, w miejscu połączenia z ul. Dąbrówki. Po stronie zjazdu do bazy PKM Katowice wyłączony zostanie niewielki fragment pasa ruchu. W tym miejscu nie ma konieczności wprowadzania sterowania ruchem. Kierowców prosimy o zachowanie ostrożności podczas mijania tego fragmentu.

Skrzyżowanie Mickiewicza – Dąbrówki w Katowicach

6 inwestycji drogowych z gigantycznym dofinansowaniem

Prace i konieczność zmian w organizacji ruchu na ul. Katowickiej związane są z budową przedłużenia ul. Dobrowolskiego do ul. Katowickiej. Po zrealizowaniu zadania mieszkańcy Bogucic zyskają nowe połączenie z al. Roździeńskiego i będą mogli omijać ścisłe centrum Katowic, co odciąży ruch w tej części miasta.

Jest to jedna z sześciu drogowych inwestycji, jakie Katowice realizują w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład. Łączna wartość wszystkich prac wynosi 148 mln zł, ale Miasto wyda ze swojego budżetu 32 mln zł. Pozostała kwota zostanie pokryta z uzyskanych dofinansowań. Oprócz wspomnianego przedłużenia inwestycje obejmują także: budowę połączenia ul. Grundmanna i ul. Mickiewicza, nowe układy drogowe na os. Tysiąclecia oraz w rejonie Kalinowej i Wilczewskiego, budowę nowej drogi od ulicy Korczaka w kierunku ulicy Deszczowej oraz drogi od ul. Gospodarczej w kierunku ul. Porcelanowej.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024