Silesion.PL

serwis informacyjny

Tymczasowa organizacja ruchu w rejonie ronda u zbiegu Armii Krajowej i Bażantów w Katowicach. Zmiana dotyczy pieszych i rowerzystów

TOR Armii Krajowej i Bażantów w Katowicach

W piątek 2 lutego wykonawca układu drogowego w rejonie ulic Wilczewskiego i Kalinowej wdroży tymczasową organizację ruchu. Zmiany obejmują rondo u zbiegu ul. Armii Krajowej i Bażantówi będą dotyczyć pieszych oraz rowerzystów.

Chodnik przy rondzie, na odcinku pomiędzy wylotami w ul. Armii Krajowej i ul. Bażantów (od strony cmentarza), będzie wyłączony z użytkowania. Nie będzie można też skorzystać z przejścia dla pieszych prowadzącego w kierunku parkingu sklepu. Ponadto wyłączony z użytkowania będzie fragment ścieżki rowerowej pomiędzy ul. Bażantów i ul. Armii Krajowej od strony szybu „Zygmunt”. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do znaków drogowych.

Prace i konieczność zmian w organizacji ruchu związane są z budową układu drogowego w rejonie ul. Kalinowej i Wilczewskiego. Jest to jedna z sześciu drogowych inwestycji, jakie Katowice realizują w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład. Łączna wartość wszystkich prac wynosi 148 mln zł, ale miasto wyda ze swojego budżetu 32 mln zł. Pozostała kwota zostanie pokryta z uzyskanych dofinansowań. Pakiet inwestycji drogowych w ramach tego dofinansowania obejmuje ponadto: budowę przedłużenia ul. Mickiewicza do ul. Grundmanna, przedłużenie ul. Dobrowolskiego do ul. Katowickiej, nowy układ drogowy na os. Tysiąclecia, budowę nowej drogi od ulicy Korczaka w kierunku ulicy Deszczowej oraz drogi od ul. Gospodarczej w kierunku ul. Porcelanowej.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024