Twórca potęgi polskich biegów na 400 metrów Aleksander Matusiński podzieli się wiedzą z uczestnikami „Biegowe 360 stopni”
– Ponad milion osób w Polsce regularnie biega, zarówno w terenie, jak i po ulicach, parkach czy bieżniach stadionowych. Obok jazdy na rowerze jest to najczęściej wybierany sport, ale warto robić tą mądrze i bezpiecznie dla zdrowia – mówi Joanna Jóźwik, jedna z najbardziej znanych polskich biegaczek. 21 i 22 października w Zakopanem odbędzie się specjalna konferencja „Biegowe 360 stopni”, poświęcona tematyce prawidłowego biegania.
Gwiazdami konferencji będą znakomici polscy biegacze – obok Jóźwik także Adam Kszczot czy Marek Plawgo oraz trener polskich biegaczek na dystansie 400 metrów Aleksander Matusiński i trener polskich maratończyków Jacek Kostrzeba. Do Zakopanego przyjadą tez m.in. rekordzista Polski w maratonie Henryk Szost, specjalista w biegach górskich i organizator jednego z największych festiwali górskich Piotr Herzog. Gośćmi konferencji będą także przedstawiciele portalu bieganie.pl – Artur Kozłowski i Mikołaj Raczyński. Partnerem konferencji jest Polski Związek Lekkiej Atletyki.
Aleksander Matusiński, który jest jednym z twórców sukcesów polskiej kobiecej sztafety 4×400 m kobiet w ostatnich latach. Reprezentantki Polski, medalistki wszystkich najważniejszych imprez z igrzyskami olimpijskimi na czele, nie bez powodu nazwano „Aniołkami Matusińskiego”. Do wielkich sukcesów indywidualnych doprowadził też Justynę Święty-Ersetic w biegu na 400 metrów. W trakcie konferencji w Zakopanem poprowadzi wykład „4×400 w treningu biegaczy – czyli sposoby na szybkie bieganie dla każdego”.
– Podczas konferencji „Biegowe 360 stopni” będę próbował rozwinąć temat szybkości. Spróbuję przymierzyć się do tej zdolności motorycznej w ujęciu wytrzymałości, czyli wykorzystanie jej w biegach średnich i długich, także w kontekście treningu amatorów. Będę chciał podać także przykłady praktyczne i nowoczesne rozwiązania w treningu szybkości. Podam również przykłady tego, jak my trenujemy. Chciałbym też zwrócić uwagę na to, dlaczego ta szybkość jest taka ważna. Później omówię praktyczne rozwiązania i przede wszystkim wykorzystanie nowoczesnych technologii – mówi Matusiński.
Organizatorzy przyjmują zapisy do udziału w konferencji. W ramach części pakietów istnieje możliwość zakwaterowania w zakopiańskim COS oraz wykupienia pełnego wyżywienia. Dla chętnych przewidziany został również pobyt w pokojach hipoksyjnych, które w efektywny sposób imitują warunki wysokogórskie. Możliwy będzie również udział w samej konferencji, bez wykupienia zakwaterowania i wyżywienia. Koszt najtańszego pakietu wynosi tylko sto złotych, a zapisy do udziału w wydarzeniu „Biegowe 360 stopni – konferencja Zakopane 2023″ przyjmowane są pod adresem mailowym run@aktywnypolak.pl. Wszystkie szczegóły dotyczące atrakcyjnych pakietów i szczegółowego programu konferencji dostępne są na stronie internetowej http://biegowe360.pl/.
W programie konferencji są nie tylko ciekawe wykłady byłych zawodników i trenerów, ale także spotkania ze specjalistami w dziedzinie social mediów, w tym warsztaty z prowadzenia konta TikTok przez aktywnego sportowca. Będzie też warsztat praktyczny z mistrzynią świata młodzieżowców w biegach narciarskich Izabelą Marcisz. Każdego dnia w planach są poranki biegowe z gwiazdami sportu – w sobotę z Joanną Jóźwik i Markiem Plawgo, a w niedzielę z Adamem Kszczotem.
Partnerem konferencji została aplikacja mobilna Stepler, która nagradza miliony użytkowników za chodzenie. – Codzienne kroki zamieniają się w punkty, a zdobyte punkty wymieniasz na wyjątkowe nagrody od naszych partnerów. Nasza aplikacja powstała z myślą o budowaniu zdrowych nawyków i motywowaniu do aktywnego stylu życia. Chodź z nami na spacer, bo każdy krok się liczy – mówi Ewa Zambrzycka ze Steplera.
– Z pewnością warto wybrać się na taką konferencję, bo można przede wszystkim spotkać wielu wybitnych zawodników, czy innych ludzi związanych na stałe ze sportem, choćby trenerów. Tylko poprzez bezpośredni kontakt z trenerami, czy właśnie z zawodnikami z najwyższego pułapu można dowiedzieć się najwięcej o treningu – dodaje Matusiński.
Imprezą towarzyszącą konferencji będzie bieg na 10 km, który pod nazwą „Dycha Pod Krokwią” odbędzie się w sobotę późnym wieczorem. Głównym partnerem wydarzenia dofinansowanego ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki jest portal bieganie.pl, a partnerami Polski Związek Lekkiej Atletyki, Akademicki Związek Sportowy, MCC Medale oraz Centralny Ośrodek Sportu – Ośrodek Przygotowań Olimpijskich w Zakopanem. Wszyscy uczestnicy konferencji otrzymają specjalne certyfikaty, a także prospekty szkoleniowe oraz gadżety biegowe.
Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź Silesion.pl codziennie. Obserwuj Silesion.pl!
Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).