Silesion.PL

serwis informacyjny

Trzydzieści uczelni powalczy w Warszawie w AMP w unihokej

AMP nihokej 2022

AMP nihokej 2022

W czwartek w Warszawie rozpoczną się Akademickie Mistrzostwa Polski w unihokeju. Tytułu sprzed roku broni Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie.

Czterodniowa impreza, organizowana po raz trzeci z rzędu przez AZS Warszawa, zostanie rozegrana na obiektach Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego oraz Centrum Sportowo-Rehabilitacyjnego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Na starcie zobaczymy 30 uczelni, podzielonych na osiem grup. To rekordowa liczba w porównaniu do poprzednich edycji AMP.

Startują uczelnie niemal ze wszystkich województw. Widzimy, że unihokej nie jest już tylko sportem szkolnym, ale coraz częściej jest wybierany jako forma aktywności na studiach i podchodzi się do niego poważnie – mówi Maciej Konieczka, sędzia unihokeja, który od lat jest zaangażowany w promocję tej dyscypliny na poziomie akademickim.

Spodziewamy się dużych sportowych emocji i pasjonującej walki o medale. Żeby łatwiej było śledzić wydarzenia ostatniego dnia, na obiektach SGGW przygotowane będzie jedno centralne boisko. Dzięki temu uwaga kibiców będzie skupiona na najważniejszych pojedynkach – dodaje Piotr Żebrowski z AZS-u Warszawa, organizator zawodów.

Tytułów będą bronić zawodnicy i zawodniczki Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Przed rokiem uczelnia spod Wawelu co prawda w finale uległa 8:13 Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu, ale wynik ostatecznie zweryfikowano na korzyść krakowian. Przyczyną takiej decyzji była obecność w składzie poznaniaków hokeistów z położonej w Gorzowie Wielkopolskim filii AWF-u. Ubiegłoroczni mistrzowie trafili do grupy E, gdzie zmierzą się z Wojskową Akademią Techniczną w Warszawie, Uniwersytetem Rzeszowskim i Śląskim Uniwersytetem Medycznym w Katowicach.

Partnerami Akademickich Mistrzostw Polski w unihokeju są miasto stołeczne Warszawa, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, Warszawski Uniwersytet Medyczny oraz firmy Tempish i MK Bowling Warszawa. Na najlepszych zawodników czekają vouchery ufundowane przez firmę Polar.

Akademickie Mistrzostwa Polski są współfinansowane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, ich głównym sponsorem jest Grupa LOTOS S.A. Rozgrywki wspiera sponsor strategiczny AZS – Grupa PZU S.A.

Akademickie Mistrzostwa Polski w unihokeju 2022

Grupa A

1. Uczelnia Państwowa im. Jana Grodka w Sanoku

2. Akademia Wychowania Fizycznego w Krakowie

3. Uniwersytet Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie

4. Gdański Uniwersytet Medyczny

Grupa B

1. Uniwersytet Warszawski

2. Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu

3. Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie

4. Akademia Leona Koźmińskiego w Warszawie

Grupa C

1. Politechnika Rzeszowska

2. Uniwersytet Zielonogórski

3. Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach

4. Karpacka Państwowa Uczelnia w Krośnie

Grupa D

1. Uniwersytet Gdański

2. Politechnika Warszawska

3. Politechnika Wrocławska

4. Politechnika Poznańska

Grupa E

1. Akademia Górniczo – Hutnicza w Krakowie

2. Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie

3. Uniwersytet Rzeszowski

4. Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach

Grupa F

1. Politechnika Gdańska

2. Uniwersytet Medyczny w Łodzi

3. Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach

4. Uniwersytet Śląski w Katowicach

Grupa G

1. Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu

2. Uniwersytet Wrocławski

3. Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie

Grupa H

1. Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie

2. Politechnika Łódzka

3. Politechnika Śląska w Gliwicach

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024