Silesion.PL

serwis informacyjny

Trener Października 2019: Radosław Sobolewski

Już w drugim miesiącu z rzędu najlepszym trenerem w PKO Bank Polski Ekstraklasy został wybrany ten sam szkoleniowiec. Tytuł za październik zgarnął, tak jak we wrześniu, Radosław Sobolewski z Wisły Płock.

Wrzesień Nafciarze pod wodzą byłego reprezentanta Polski zakończyli trzema wygranymi. Taki sam zestaw punktowy wpadł im na konto także w następnym miesiącu. Tylko oni oraz Piast Gliwice wygrali we wszystkich październikowych kolejkach. Zawodnicy z Mazowsza byli jednak nieco skuteczniejsi w ofensywie. Strzelili bowiem aż osiem goli, co było drugim najwyższym rezultatem w lidze. Od rywali zainkasowali zaś zaledwie dwa trafienia. To pozwoliło im jednocześnie zanotować najwyższy bilans bramkowy (+6, ex aequo z Legia Warszawa). Na ich rozkładzie znalazły się triumfy nad Arką Gdynia (4:1), Koroną Kielce (1:0), a także Jagiellonią Białystok (3:1). Dzięki nim płocki zespół najpierw wyrównał, a potem pobił i wyśrubował swoją rekordową serię zwycięstw w Ekstraklasie! Okres ten – pierwszy raz w historii – klub z Płocka zakończył na pierwszej lokacie w tabeli. 

Radosław Sobolewski jest już piątym szkoleniowcem – po Gino LettierimKoście RunjaicuMichale Probierzu i Waldemarze Fornaliku – uhonorowanym nagrodą Trenera Miesiąca w Ekstraklasie w dwóch miesiącach z rzędu. Pod względem liczby takich trofeów w kolekcji jest obecnie sklasyfikowany na 4.-7. pozycji ex aequo z Lettierim, Piotrem Stokowcem oraz Nenadem Bjelicą. Po raz piąty natomiast laur ten przypadł w udziale sternikowi Wisły Płock – wcześniej trzykrotnie zdobywał go Jerzy Brzęczek. Dzięki temu Nafciarze awansowali na pierwszą pozycję, zrównując się z Piastem Gliwice.

Drugi raz w tym sezonie natomiast dublet nagród – Piłkarz Miesiąca i Trener Miesiąca – przypadł w udziale przedstawicielom jednego klubu. Wśród graczy najwyżej oceniono bowiem postawę kapitana Nafciarzy, Dominika Furmana. Poprzednio takiej sztuki dokonała lipcowa para zwycięzców z Pogoni Szczecin – Kosta RunjaicZvonimir Kozulj. Poza nimi udało się to jeszcze: Marcinowi Broszowi i Igorowi Angulo (lipiec 2017), Michałowi Probierzowi i Cillianowi Sheridanowi (kwiecień 2017) oraz Nenadowi Bjelicy i Dawidowi Kownackiemu (luty 2017).

TRENER MIESIACA PKO BANK POLSKI EKSTRAKLASY 2019/2020

  • Październik 2019 – Radosław Sobolewski (Wisła Płock)
  • Wrzesień 2019 – Radosław Sobolewski (Wisła Płock)
  • Sierpień 2019 – Vitezslav Lavicka (Śląsk Wrocław)
  • Lipiec 2019 – Kosta Runjaic (Pogoń Szczecin)

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024