Silesion.PL

serwis informacyjny

Tour de Pologne: Będą utrudnienia. ZTM je minimalizuje

Mapa 6 etapu Tour de Pologne 2023 w Katowicach

fot. Tour de Pologne

3 i 4 sierpnia, w ramach 80. Tour de Pologne, na ulice śląskich miast wyjadą kolarze. Trasa tegorocznego wyścigu przebiega m.in. przez Katowice, Zabrze, Mikołów i Tychy, ale z licznymi utrudnieniami w ruchu będą musieli się liczyć także mieszkańcy innych miejscowości. Zarząd Transportu Metropolitalnego, dla zminimalizowania niedogodności, przygotował szereg zmian w komunikacji miejskiej.

To ogromne wydarzenie, dlatego nie unikniemy utrudnień. Dostosowujemy ruch autobusów i tramwajów do wyścigu w taki sposób, aby nasi pasażerowie w możliwie jak najmniejszym stopniu odczuli niedogodności – mówi Michał Wawrzaszek, rzecznik prasowy ZTM. – Z zaplanowanymi zmianami powinni zapoznać się przede wszystkim pasażerowie z centralnej oraz południowo-zachodniej części Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii – dodaje Michał Wawrzaszek.

Ograniczenia w ruchu i zmiany w komunikacji miejskiej rzeczywiście należy określić co najmniej dużymi. Z informacji przygotowanych przez ZTM wynika, że 3 sierpnia modyfikacje tras i rozkładów jazdy zostaną wprowadzone na 64 liniach – 53 autobusowych i 11 tramwajowych. Kolejnego dnia, czyli 4 sierpnia, zmiany zostaną wdrożone na jeszcze większą skalę, bo w sumie obejmą 73 linie – 70 autobusowych i 3 trolejbusowe.

3 sierpnia kolarze będą rywalizować w Katowicach, a 4 sierpnia m.in. w Zabrzu, Przyszowicach (gmina Gierałtowice), Ornotowicach, Mikołowie, Tychach i Świerczyńcu (gmina Bojszowy). – To kilka gmin, ale wiele naszych linii ma charakter międzymiastowy. Z tego powodu z informacjami o zmianach w komunikacji miejskiej powinni zapoznać się również mieszkańcy innych miejscowości niż tylko tych, przez które przebiega trasa Tour de Pologne. Mamy na myśli m.in. pasażerów z Będzina, Bierunia, Chełma Śląskiego, Chorzowa, Czeladzi, Dąbrowy Górniczej, Imielina, Lędzin, Mysłowic, Siemianowic Śląskich i Sosnowca – wskazuje Michał Wawrzaszek.

Zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej przede wszystkim sprowadzają się do modyfikacji tras poszczególnych linii autobusowych oraz – z jednej strony – do zawieszania połączeń i braku obsługi niektórych przystanków, a – z drugiej strony – do uruchomienia 5 specjalnych linii i obsługi dodatkowych 8 tymczasowych przystanków. Wszystkie szczegółowe informacje, wraz ze specjalnie przygotowanymi schematami połączeń na czas Tour de Pologne, zostały już opublikowane na stronie internetowej ZTM w zakładce Aktualności – Komunikaty.

Informacje o zmianach w komunikacji miejskiej tradycyjnie można uzyskać również dzwoniąc na infolinię (800 16 30 30) oraz udając się do któregoś z Punktu Obsługi Pasażera. Na pomoc pasażerowie będą mogli również liczyć w terenie – w czwartek i piątek informatorzy ZTM będą obecni w ponad 50 lokalizacjach objętymi największymi modyfikacjami.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024