Silesion.PL

serwis informacyjny

Tomas Pekhart ponownie piłkarzem Legii Warszawa

Tomas Pekhart ponownie pilkarzem Legii Warszawa

Tomas Pekhart ponownie pilkarzem Legii Warszawa

Tomas Pekhart, dwukrotny mistrz Polski i król strzelców PKO Bank Polski Ekstraklasy w sezonie 2020/21, wraca na Łazienkowską. Czeski napastnik podpisał kontrakt z Legią Warszawa do końca sezonu 2023/24.

Tomas Pekhart był dziewiątym w historii królem strzelców w barwach Legii i jednocześnie czwartym obcokrajowcem, który dokonał tej sztuki. Jego bramki w wielkim stopniu przyczyniły się wywalczenia tytułu mistrzowskiego w 2021 roku. Dzięki dobrej postawie na polskich boiskach zagrał z reprezentacją Czech na UEFA Euro 2020. Łącznie w kadrze wystąpił w 26 meczach, w których zdobył dwie bramki.

W karierze klubowej Pekhart występował m.in. w Bundeslidze, Championship, Segunda Division, lidze greckiej, tureckiej i izraelskiej. Oprócz tytułu mistrza Polski zdobywał również mistrzostwo Czech, Izraela i Puchar Grecji. Ostatnie pól roku mierzący 194 cm zawodnik spędził w tureckim Gaziantep FK.

– Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę wrócić do do domu, do Legii. Ja i cała moja rodzina zawsze czuliśmy się w Warszawie bardzo dobrze. Szczególnie moja córka – jest bardzo szczęśliwa, że wróciliśmy do Polski. Legię i Warszawę można nazwać taką naszą nową stolicą. mam nadzieję, że pościgamy się i powalczymy o mistrzostwo Polski. Na pewno będziemy także chcieli zdobyć Puchar Polski. Tego trofeum nie zdołaliśmy zdobyć od dłuższego czasu, więc najwyższa pora się przełamać – powiedział po podpisaniu kontraktu Tomas Pekhart.

– Powrót Tomasa Pekharta rozszerzy nasze możliwości w ataku. Jego charakterystyka jest nam potrzebna – bo to nie tylko gra w powietrzu, ale też instynkt i wykończenie, dzięki którym w ostatnich latach był najskuteczniejszym zawodnikiem Legii. Mam nadzieję, że jego bramki pomogą nam osiągnąć lepsze wyniki. Powrót Tomasa to również pozytywny sygnał mówiący o tym, że Legia reprezentuje sobą dobry poziom sportowy i zawodnicy, którzy mieli międzynarodową karierę, chcą u nas grać – mówi dyrektor sportowy Legii Warszawa Jacek Zieliński.

W Legii Warszawa Tomas Pekhart będzie występował z numerem 7.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024