Silesion.PL

serwis informacyjny

“To wciąż jest nasza wojna” – wystawa na placu Wolności w Katowicach

Plac wolnosci w Katowicach z lotu ptaka dron

Plac wolnosci w Katowicach z lotu ptaka dron

Rok. 12 miesięcy. 365 dni. 8760 godzin. 525600 minut 31536000 sekund. Ten czas nas zmienił. Na zawsze. Patrząc w zimne odbicia monitorów nie wierzyliśmy w to, co widzieliśmy. 23 lutego 2022 roku wojna była czymś abstrakcyjnym, reliktem przeszłości. Nie wierzyliśmy w wojnę. 24 lutego to się zmieniło. Na zawsze.

Właśnie obchodzimy rocznicę agresji rosyjskiej na Ukrainę. Podsumowaniem tego roku będzie unikalna, wielkoformatowa wystawa „To wciąż jest nasza wojna”, której wernisaż odbędzie się  24 lutego o godz. 15. 30 na placu Wolności w Katowicach.

– Każde ze zdjęć pokazuje inny aspekt konfliktu zbrojnego w Ukrainie – mówi Przemysław Miśkiewicz ze Stowarzyszenia Pokolenie, które jest organizatorem wydarzenia. – Jest w tym wiele emocji, ale przede wszystkim jest to kompendium najważniejszych aspektów i skutków agresji rosyjskiej na Ukrainę. Także dla Polaków. Niezwykle ważny jest przekaz: że to wciąż jest nasza wojna. Bo pomoc Ukrainie i jej zwycięstwo to także zwycięstwo demokracji, wolności i ochrona ważnych dla nas wszystkich wartości.

W ramach wernisażu odbędzie się niezwykle symboliczne wydarzenie: ratownicy Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach, którzy zaangażowali są od roku w udzielanie pomocy  Ukraińcom, odebrali Brązowy Krzyż Zasługi od Prezydenta RP. Zdecydowali się przekazać odznaczenia ukraińskim kobietom, które tu, w Polsce, angażują się w organizację pomocy humanitarnej, wspierają procesy adaptacji uchodźców z Ukrainy.

Tuż po zakończeniu wernisażu w Willi Goldsteinów odbędzie się wyjątkowy pokaz pilotażowego odcinka pierwszego na świecie serialu fabularnego o konflikcie zbrojnym w Ukrainie „Wojna 3.0″.

Wstęp jest bezpłatny.

  • Data: 24.02.2023 r.
  • Miejsce: Plac Wolności w Katowicach
  • Godzina rozpoczęcia wernisażu: 15:30
  • Wystawę będzie można oglądać do 31.03.2023 r.
  • Organizator: Stowarzyszenie Pokolenie

Współorganizatorzy:

  • Miasto Katowice
  • Muzeum Śląskie
  • Fundacja BGK 

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024