Silesion.PL

serwis informacyjny

TAURON Liga Hokeja Kobiet: Kojotki nie zwalniają tempa

Wciąż nikt nie potrafi zastopować Kojotek Naprzód Janów, które mają już na koncie jedenaście kolejnych zwycięstw. W sobotę podopieczne Tomasza Marznicy rozgromiły na wyjeździe Białe Jastrzębie, a w niedzielę pokonały w Tychach Atomówki. To był także bardzo udany weekend dla SMS Bytom, która również zaliczyła dwa triumfy. Z kolei w sobotnim spotkaniu w Krakowie padło aż 27 bramek!

W sobotę drużyna z dzielnicy Katowic pokonała Białe Jastrzębie 17:1. Najlepsze statystyki miały czołowe hokeistki ligi – Sylwia Łaskawska zdobyła 3 bramki i dorzuciła tyle samo asyst. Z identycznym dorobkiem zakończyła mecz Małgorzata Zakrzewska. Z kolei Lena Kabelis–Szostakowska strzeliła cztery gole. W niedzielę wieczorem w Tychach przyjezdne wygrały 4:0.

Powody do zadowolenia mają także kibice z Bytomia. SMS w sobotę pokonał pewnie wiceliderki PTH Kozice Poznań i wyprzedził je w tabeli. Bytomianki zwyciężyły 8:4, a najlepszymi zawodniczkami spotkania były Lena Zięba, która zaliczyła hattricka oraz Nikola Isztok – dwa gole i dwie asysty. W niedzielę po bardzo zaciętym meczu bytomianki zwyciężyły ze Stoczniowcem po dogrywce. Dzień wcześniej hokeistki z Gdańska urządziły sobie festiwal strzelecki w Krakowie. Miejscowe przegrały z rozpędzonym Stoczniowcem 2:25. Z imponującym dorobkiem spotkanie zakończyła Katarzyna Kasprzycka, która strzeliła 5 goli i zaliczyła 4 asysty!

Następna kolejka czeka kibiców w sobotę, 4 listopada. Wtedy Atomówki zagrają z SMS, Kozice ze Stoczniowcem, Białe z Unią, a Kojotki z Cracovią.

28 października, Sobota

  • Unia Oświęcim – Wiedźmy Wrocław 6:1
  • SMS Bytom – Kozice Poznań 8:4
  • Białe Jastrzębie – Kojotki Naprzód Janów 1:17
  • Cracovia 1906 – Stoczniowiec Gdańsk 2:25
  • Atomkówki GKS Tychy – Podhale Nowy Targ 1:0

29 października, Niedziela

  • SMS Bytom – Stoczniowiec Gdańsk 3:2 po dogrywce
  • Cracovia 1906 – Wiedźmy Wrocław 5:3
  • Atomówki GKS Tychy – Kojotki Naprzód Janów 0:4

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024