Silesion.PL

serwis informacyjny

Tak wygląda Puchar PGNiG Superligi Kobiet w piłce ręcznej

Ma ponad pół metra wysokości, a jego ramiona są rozpiętości 41 cm – tak prezentuje się pierwszy w historii Puchar PGNiG Superligi Kobiet za Mistrzostwo Polski. 9 września – tuż przed inaugurującym nowy sezon meczem – trofeum Mistrzyń Polski zawitało do Lublina, gdzie po raz pierwszy w historii rozgrywek ligi kobiecej można było go zobaczyć. Swoim kształtem nawiązuje do trofeum PGNiG Superligi.

Trofeum za Mistrzostwo Polski w piłce ręcznej kobiet jest unikalnym, dedykowanym pucharem PGNiG Superligi Kobiet. Jego wysokość wynosi 60 cm, a średnica 24 cm. Pięć ramion, daje rozpiętość na 41 cm. Puchar jest wręczany Mistrzyniom Polski w piłce ręcznej kobiet. Cechuje go delikatny kształt i smukłe ramiona, które zwracają uwagę na kobiecy wymiar piłki ręcznej. Prace nad Trofeum trwały blisko pięć miesięcy – od fazy projektu, poprzez wykonanie modelu aż po finalny efekt.

Końcówka poprzedniego sezonu była inna niż wszystkie, nie mieliśmy okazji do tego, aby zaprezentować oficjalne, nowe trofeum PGNiG Superligi Kobiet. Zdecydowaliśmy się na symboliczne odsłonięcie pucharu przy pierwszym meczu nowego sezonu, podczas pierwszego meczu ubiegłorocznych Mistrzyń Polski. Puchar jest nowoczesny i wyjątkowy, tak jak rozgrywki PGNiG Superligi Kobiet.mówi Marek Janicki, prezes Superligi Sp. z o.o.

Odsłonięcia trofeum dokonała zasłużona dla kobiecej piłki ręcznej zawodniczka Sabina Włodek – wielokrotna reprezentantka Polski, która rozegrała w kadrze narodowej 102 spotkania zdobywając 320 bramek, trenerka kadry B piłkarek ręcznych.

Sezon 2019/2020 to ogromne zmiany w kobiecym szczypiorniaku. Pierwszy sezon profesjonalizacji ligi piłkarek ręcznych, których zarządzanie przejęła Superliga Sp. z o.o., upłynął m.in. pod znakiem profesjonalizacji klubów., nowego formatu rozgrywek, wprowadzania nowoczesnej identyfikacji wizualnej, kanałów komunikacji czy podpisaniem kontraktów z nowymi sponsorami i partnerami ligi. TOP mecz każdej serii można oglądać na antenie TVP Sport, tvpsport.pl i aplikacji mobilnej TVP Sport, a pozostałe w Telewizji Internetowej Zobacz TV.

Superliga sp. z o.o. jest spółką zarządzającą najwyższą klasą rozgrywkową piłki ręcznej w Polsce – PGNiG Superligą i PGNiG Superligą Kobiet, odpowiadającą za prowadzenie rozgrywek, sprzedaż praw medialnych i scentralizowanych praw marketingowych.

autor zdjęć Igor Kohutnicki, Superliga

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024