Silesion.PL

serwis informacyjny

Szymon Kobusiński wypożyczony z Zagłębia Lubin do Ruchu Chorzów

Szymon Kobusinski wypozyczony z Zaglebia Lubin do Ruchu Chorzow 2023

Szymon Kobusinski wypozyczony z Zaglebia Lubin do Ruchu Chorzow 2023

24-letni napastnik Szymon Kobusiński z Zagłębia Lubin został wypożyczony do pierwszoligowego Ruchu Chorzów. Zawodnik będzie występował w zespole Jarosława Skrobacza do końca sezonu 2022/2023.

Cieszę się, że trafiłem do Ruchu. Gra dla tego Klubu będzie dla mnie dużym wyzwaniem, które bardzo chce podjąć. Wierzę, że pokaże się na boisku z dobrej strony i będę w stanie pomóc tej drużynie. Wiem, jaka atmosfera panuje na meczach Ruchu. Na własnej skórze poczuję ją już w niedzielę – powiedział nowy napastnik „Niebieskich” Szymon Kobusiński.

Szymon Kobusiński urodził się 4 maja 1998 r. w Słubicach. Pierwsze piłkarskie kroki stawiał w lokalnych klubach Zorza Grzmiąca, Syrena Cybinka i Perła Cybinka. Następnie reprezentował barwy Polonii Słubice, UKP i Falubazu Zielona Góra, gdzie debiutował w seniorskim futbolu na poziomie III ligi. W swoim piłkarskim CV ma także występy w Garbarni Kraków, Stali Rzeszów i Lechii Zielona Góra. Jesienią 2020 r. zdobył aż 17 bramek w 17. trzecioligowych występach w barwach Lechii, co zaowocowało transferem do Puszczy Niepołomice. W poprzednim sezonie strzelił 11 goli w rozgrywkach Fortuna 1 Ligi, po czym przeniósł się do Zagłębia Lubin. W zespole „Miedziowych” zaliczył 5 występów w Ekstraklasie.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author