Silesion.PL

serwis informacyjny

Święto siatkówki plażowej. Gwiazdy przyjadą na ORLEN Beach Volley Tour PKO Przysucha 2023.

Za rok Przysucha znow zachwyci siatkarskimi emocjami 2023

Za rok Przysucha znow zachwyci siatkarskimi emocjami 2023

ORLEN Beach Volley Tour PKO Przysucha 2023 znowu przyciągnie tłumy kibiców, które przyjdą podziwiać w akcji gwiazdy siatkówki. W niedzielę zmagania najlepszych par walczących w eliminacjach mistrzostw Polski można będzie śledzić na sportowych antenach Polsatu, a w wyjątkowym meczu gwiazd zobaczymy m.in. Pawła Zagumnego, Łukasza Wiśniewskiego, Jana Firleja, Bartosza Kwolka czy Dawida Konarskiego. Rywalizacja w Przysusze rozpoczyna się już w piątek 14 lipca.

Turniej w Przysusze odbywa się w ramach cyklu Orlen Beach Volley Tour, czyli eliminacji mistrzostw Polski w siatkówce plażowej. Do tej pory w ramach cyklu rozegrano zawody w Sulejowie, Stalowej Woli i Olsztynie. Wielki finał zmagań odbędzie w Kołobrzegu. Poza turniejem pań i panów w Przysusze odbędzie się wyjątkowy mecz gwiazd siatkówki. Dochód z tego spotkania zostanie przeznaczony na dalsze leczenie Kuby, który urodził się z rzadką wadę genetyczną. Do Przysuchy przyjadą obecne i byłe gwiazdy siatkówki halowej i plażowej, m.in. Paweł Zagumny, Dawid Konarski, Łukasz Wiśniewski, Bartosz Kwolek, Jan Firlej, Grzegorz Fijałek, Michał Ruciak czy Wojciech Żaliński.

– To wyjątkowa impreza, z roku na rok coraz lepiej zorganizowana, dodatkowo w jej trakcie zbierane są pieniądze na szczytny cel, więc naprawdę warto wpaść i świetnie się bawić – zachęca pięciokrotny mistrz PlusLigi Łukasz Wiśniewski. 

Dla kibiców przygotowane zostaną specjalne strefy aktywności (czynne codziennie od godz. 10 do 17 ). W ich ramach odbędą się siatkarskie kids campy z gwiazdami (poprowadzą je Zagumny, Ruciak, Fijałek, Żaliński czy Wiśniewski), będą przygotowane gry ruchowe, ringo i badminton, strefa dmuchańców, zajęcia z dietetyki, psychologii, joga oraz boks.

– W naszym turnieju do wygrania będzie, w rywalizacji pań i panów, łącznie 80 tysięcy złotych – mówi Piotr Skiba, pomysłodawca i główny organizator ORLEN Beach Volley Tour PKO Przysucha 2023. – Wstęp na turniej jest bezpłatny, a poza rywalizacją sportową przewidzieliśmy mnóstwo atrakcji dla całych rodzin. Warto do nas wpaść, świetnie spędzić czas i wspomóc naszą zbiórkę dla Kuby. Bardzo dziękuję naszym sponsorom i partnerom, z PKO Bank Polski na czele oraz wicemarszałkowi województwa mazowieckiego Rafałowi Rajkowskiemu. W zeszłym roku przez weekend odwiedziło nas dwa tysiące kibiców, liczymy że w tym roku będzie nas równie dużo. Wszystkich, którzy nie będą mogli przyjechać zapraszamy do Polsatu Sport, gdzie w niedzielę można będzie śledzić transmisję od ćwierćfinałów do ceremonii zakończenia, od 9 rano do 18 – dodaje.

To będzie największe do tej pory wydarzenie w krajowych rozgrywkach siatkówki plażowej, bowiem do Przysuchy przyjedzie rekordowa liczba duetów. W ORLEN Beach Volley Tour PKO Przysucha 2023 zagra ponad 80 par kobiet i mężczyzn!

– To doskonała okazja na spotkanie z kibicami, dobrą zabawę i promocję siatkówki – podkrerśla Michał Ruciak. – Gramy dla Kuby, możemy razem pomóc, więc mobilizacja jest dodatkowa. Turniej w Przysusze ma już swoją markę i na pewno w tym roku znowu zachwyci poziomem organizacji i widowiskowymi meczami – dodaje.

Na plaży nad Zalewem Topornia w Przysusze w piątek 14 lipca rozegrane zostaną eliminacje turnieju głównego, w sobotę rozpocznie się główna część turnieju, wspieranego przez PKO Bank Polski. Wielki finał kobiet przewidziano w niedzielę na godz. 16, finał panów na godz. 17, a oba kluczowe mecze poprzedzi starcie gwiazd (początek o godz. 15).

Przed rokiem w turnieju kobiet najlepsze okazały się Magdalena Saad i Aleksandra Lipska. Natomiast zmagania siatkarzy wygrali Jędrzej Brożyniak i Piotr Janiak.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024