Sun & Snow: Krynica Zdrój, Zakopane i Szklarska Poręba najpopularniejszymi miejscami do spędzenia Sylwestra
Jak wynika z danych firmy Sun & Snow, najpopularniejsze kierunki wyjazdowe na Sylwestra i Nowy Rok w sezonie zimowym, to Zakopane i Krynica Zdrój. Popularne są także Karpacz, oraz Kraków i Gdańsk. Firma która zarządza wynajmem ponad 2 tys. apartamentów w przeszło 40 miejscowościach wypoczynkowych oraz miastach w Polsce przygotowała również ofertę dla posiadaczy bonów wakacyjnych, które można wymienić na vouchery, z okresem ważności 2 lata.
Dynamika związana z poziomem rezerwacji na terminy świąteczne i sylwestrowe w bieżącym sezonie jest nieznacznie niższa od tej notowanej w ub. r., choć w niektórych lokalizacjach, zwłaszcza w kameralnych miejscowościach, wolnych apartamentów wkrótce zacznie brakować.
„Obecna sytuacja społeczna, wysoka inflacja oraz napięcia międzynarodowe, powodują że dominuje niepewność i niechęć do długofalowych planów. Jako społeczeństwo najbardziej oszczędzamy na usługach związanych z rozrywką i wypoczynkiem. W Sun & Snow z dużą ostrożnością patrzymy w przyszłość. Jednak jeśli chodzi o ofertę sylwestrową, to już dziś w niektórych lokalizacjach , takich jak Zakopane czy Szklarska Poręba mamy dostępnych mniej niż 40 proc. apartamentów. Dużym zainteresowaniem cieszą się także apartamenty nad morzem, w takich miejscowościach jak Świnoujście czy Gdańsk” – mówi Mariola Skorupa, Dyrektor ds. Sprzedaży i Marketingu w Sun & Snow. „Mamy nadzieję, że szczytowy moment rezerwacji na wyjazdy sylwestrowe jeszcze przed nami, gdyż dopiero zaczynamy promować te pobyty. Powoli też zaczyna brakować apartamentów w wybranych kameralnych lokalizacjach. Przykładem może być jedyna nasza mazurska destynacja, gdzie obsługujemy 8 domów w Pasymiu. Tam do dyspozycji turystów mamy jeszcze dwa domy położone tuż nad jeziorem. Bardzo dużo zapytań i rezerwacji w ostatnich dniach dotyczyło Krynicy Zdroju i Karpacza” – dodaje Skorupa.
Jak wynika z danych Sun & Snow, na ok. 1,5 miesiąca przed Sylwestrem średni poziom rezerwacji w kurortach górskich wynosi już blisko ok. 40 proc. Ponad 80 proc. dostępnych apartamentów zarezerwowano już w Zakopanem, a ponad 75 proc. w Krynicy Zdroju. Poziom rezerwacji powyżej 50 proc. osiągnięto także w Karpaczu i Szklarskiej Porębie. . Dużym zainteresowaniem cieszy się również Szczyrk i Białka Tatrzańska, gdzie planowane obłożenie sięgnęło już 47-48 proc.
W przypadku apartamentów nadmorskich najczęściej rezerwowano dotychczas pobyty w Świnoujściu (79 proc.), Rewalu (75 proc.) i Międzyzdrojach (67 proc.). Dużą popularnością cieszy się także Karwia, gdzie zarezerwowano już połowę dostępnych apartamentów.
Planując wyjazd na tegorocznego Sylwestra lub ferie zimowe, można jeszcze wykorzystać bon turystyczny, ważny do końca marca 2023 r. Dla osób, które nie zdążą skorzystać w terminie z tego świadczenia, Sun & Snow oferuje wymianę bonu na voucher, którego ważność wynosi aż 2 lata.
Grupa Sun & Snow to największy operator zarządzający wynajmem ponad 2 tys. apartamentów w 41 miejscowościach wypoczynkowych oraz miastach w Polsce. Istnieje na rynku od 2008 roku. Spółka Sun & Snow wprowadziła również na rynek deweloperski nową jakość pod marką Sun & Snow Resorts, realizując apartamenty wypoczynkowe skierowane zarówno do klientów indywidualnych, jak i inwestorów. Grupa zrealizowała dotychczas projekty deweloperskie w Szklarskiej Porębie, Zakopanem i w Kołobrzegu, a Sun & Snow Resorts Białka Tatrzańska jest w trakcie realizacji. W skład Grupy wchodzi również Sun & Snow Real Estate – wyspecjalizowana spółka zajmująca się doradztwem w obszarze inwestycji w nieruchomości przeznaczone na wynajem. Grupa Sun & Snow posiada unikalne kompetencje i wiedzę, by wspierać zarówno inwestorów indywidualnych jak i deweloperów w całym procesie inwestycyjnym oraz późniejszym – w zakresie zarządzania istniejącymi nieruchomościami wypoczynkowymi
Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź Silesion.pl codziennie. Obserwuj Silesion.pl!
Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).