Silesion.PL

serwis informacyjny

Studia podyplomowe BHP – czy warto wybrać kierunek zarządzanie BHP?

studia podyplomowe bhp

studia podyplomowe bhp

Regulamin BHP jest obecny w każdej firmie bez wyjątku. Jego przestrzegania pilnują wewnętrzni lub zewnętrzni specjaliści BHP. Jak zostać takim specjalistą? W tym celu należy pobrać odpowiednią edukację. Jedną z najlepszych możliwości jest ukończenie studiów BHP. Obecnie prowadzone są podyplomowe studia BHP. Dlaczego warto je wybrać i czego można się dzięki nim nauczyć?

Studia podyplomowe BHP – czego uczą?

Zapewne interesuje Cię kwestia tego, czego można się nauczyć podczas studiów BHP. Otóż na każdej uczelni wygląda to nieco inaczej. W tym miejscu posłużymy się przykładem uczelni Techniczno-Handlowej w Warszawie. Placówka ta prowadzi studia podyplomowe BHP na kierunku zarządzanie BHP. Edukacja jest wielotorowa. Co to oznacza w praktyce? Otóż podczas zajęć studenci poznają zarówno wiele teorii, jak i mają okazję nabrać umiejętności praktycznych. Co więcej, część zajęć dotyczy wiedzy bardzo konkretnej, a pozostała to umiejętności miękkie.

Studia podyplomowe BHP na UTH to edukacja między innymi w zakresie prawa pracy. Ponadto studenci zapoznają się z zasadami dotyczącymi ochrony przeciwpożarowej. W tych obszarach studenci uczą się konkretnych przepisów i procedur. Jednak to nie wszystko, ponieważ edukacja dotyczy również zarządzania bezpieczeństwem czy psychologii pracy. Poza znajomością konkretnych przepisów, specjalista z zakresu BHP musi również reagować w rozmaitych sytuacjach. Dlatego właśnie kierunek nazywa się zarządzanie BHP. Studia podyplomowe BHP uczą, jak reagować w sytuacjach zagrożenia i jak postępować z ludźmi.

Co dają studia podyplomowe BHP?

Zastanawiasz się, czy warto wybrać się na studia podyplomowe BHP? Niewątpliwie można je wykorzystać na wiele sposobów. Studia BHP to propozycja przede wszystkim dla osób, które pragną podjąć pracę w służbach BHP. Służby takie działają w wielu przedsiębiorstwach. Ponadto istnieją też służby publiczne, które kontrolują przestrzeganie zasad BHP w firmach. Jednak to nie wszystko. Studia zarządzanie BHP to także doskonała oferta dla kierowników, dyrektorów, czy menedżerów.

Studia podyplomowe BHP – czy to dobra forma studiów?

Warto pokrótce wyjaśnić, na czym polega formuła studiów podyplomowych BHP. Otóż mowa o studiach prowadzonych dla osób, które posiadają już wykształcenie wyższe. Mają oni możliwość pobierania edukacji na zjazdach, które odbywają się w weekendy. W przypadku wspomnianego wcześniej UTH ma to miejsce co 2 tygodnie. To bardzo wygodna forma studiów, która umożliwia jednoczesną realizację zawodową. Dlatego też wiele osób wybiera właśnie podyplomowe studia BHP.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024