Silesion.PL

serwis informacyjny

Strona internetowa kontrowersyjnego bukmachera 1xBet zamknieta dla klientów w Wielkiej Brytanii

Brytyjska strona kontrowersyjnego bukmachera 1xBet została zawieszona w piątek, 9 sierpnia, w związku z dochodzeniem prowadzonym przez brytyjską Komisję ds. Hazardu w sprawie raportu Sunday Times na temat naruszeń przepisów.

W śledztwie dziennikarskim, opublikowanym na stronie internetowej pod tytułem Kluby Premier League oskarżone o powiązania z firmą bukmacherską” autorzy Jon Jongo Ungoed-Thomas i Lucy Bacon poinformowali, że kluby piłkarskie angielskiej Premier League, na przykład Chelsea , Liverpool i Tottenham Hotspur , wybielają reputacja jednej z najbardziej kontrowersyjnych firm bukmacherskich na świecie.”  Niektórzy z czołowych graczy Premier League, w tym Roberto Firmino, Willian i Olivier Giroud, zawarli umowy sponsorskie z rosyjską firmą 1xBet.

W swoim raporcie Thomas i Bacon podkreślili takie uchybienia regulacyjne, jak oferowanie zakładów na konkursy kogutów, a także zawody lekkoatletyczne poniżej 19 lat. Innym zgłoszonym niepowodzeniem były reklamy 1xBet wyświetlane w serwisach udostępniania plików wideo, które UKGC zakazało w 2016 roku.

Największym jak dotąd wykroczeniem, na podstawie raportu Timesa, może być zgłoszone przez 1xBet wykorzystanie dealerów w sroju topless na żywo w prywatnym studiu. Podobnie, marka rzekomo używa kreskówek przedstawiających nagie kobiety, które odsyłają do głównej strony w celu wygenerowania ruchu.

1xBet w rozmowie z Times, wyjaśniając, że zgłoszone naruszenia środków regulacyjnych były najprawdopodobniej wynikiem współpracy partnerów. W związku z tym 1xBet obiecał wszcząć natychmiastowe dochodzenie, które miałoby na celu ustalenie, w jaki sposób zasoby intelektualne firmy mogły zostać niewłaściwie wykorzystane.

Firma bukmacherska 1xBet jest patronem i sponsorem m.in. FC Barcelony i Liverpoolu a także współpracuje z takimi klubami i organizacjami jak Chelsea, Serie A, Totteham Hotspur, Cardiff City, Nigeria Professional Football League, Nigeria Football Federation, FC Astana, Hell Raisers oraz Cascade

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024