Soboty paszportowe, specjalny numer i wydłużone godziny obsługi w województwie śląskim
Wakacje tuż tuż, dlatego, jak co roku, zauważalny jest wzmożony ruch w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim oraz w punkach paszportowych. Nie inaczej jest w tym sezonie. Od maja do 19 czerwca w województwie śląskim zostało złożonych ponad 26 tys. wniosków i wydanych ponad 17 tys. paszportów. Aby usprawnić proces wydawania paszportów, wprowadzono kolejne udogodnienia dla naszych klientów. Między innymi wydłużono godziny obsługi także w lipcu oraz kontynuuje się, cieszącą się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców, akcję „sobót paszportowych”. Uruchamiono także specjalną Infolinię Paszportową dla osób, które chciałyby dowiedzieć się, jak i gdzie można złożyć wniosek oraz odebrać paszport.
Soboty Paszportowe
W ramach „sobót paszportowych”, we wszystkie soboty lipca (tj. 3.07., 10.07., 17.07., 24.07. i 31.07.) w godzinach od 9.00 do 14.00 w Oddziale Paszportowym w Katowicach oraz w Terenowych Delegaturach Paszportowych w Bielsku–Białej i Częstochowie będzie można złożyć wniosek i odebrać gotowy paszport.
Ponadto w czwartki obsługa klientów w tych jednostkach odbywać się będzie w wydłużonych godzinach, tj. od 7.30 do 18.00.
Warto dodać, że zgodnie ze wcześniejszymi komunikatami obsługa paszportowa w wydłużonych godzinach będzie również prowadzona w Katowicach, Bielsku-Białej i Częstochowie w najbliższy czwartek (24.06.) – do godziny 18.00 oraz w sobotę (26.06.) – w godzinach od 9.00 do 14.00 (uwaga: na tą chwilę terminy na najbliższą sobotę zostały już wykorzystane, kolejne będą jednak sukcesywnie udostępniane, w związku z czym zachęcamy do śledzenia dostępności na rezerwacja.slask.eu).
Przypominamy jednocześnie, że zarówno w soboty, jak i w dodatkowym czasie pracy w czwartki złożenie wniosku o paszport jest możliwe po wcześniejszym umówieniu wizyty poprzez internetowy system rezerwacji, który dostępny jest pod adresem rezerwacja.slask.eu. Odbiór paszportu będzie jednocześnie możliwy – w miarę wolnych miejsc – bez wcześniejszej rezerwacji terminu wizyty (jednakże jedynie rezerwacja internetowa daje gwarancję przyjęcia w ustalonym, podczas rezerwacji, dniu).
Wychodząc naprzeciw potrzebom w siedzibie Urzędu w Katowicach, Bielsku-Białej i Częstochowie, sukcesywnie udostępniane są dodatkowe terminy rezerwacji (wizyt). W najbliższych dniach planuje się udostępnić kilkadziesiąt dodatkowych rezerwacji dla każdej z powyższych lokalizacji.
Do punktu paszportowego bez umawiania się
Co istotne, bez wcześniejszego umawiania się sprawy paszportowe można załatwić w punktach: w Zabrzu, Bytomiu, Tarnowskich Górach, Tychach, Gliwicach, Rybniku, Raciborzu, Żorach, Jastrzębiu-Zdroju, Wodzisławiu Śląskim oraz w Terenowej Delegaturze Paszportowej w Sosnowcu. Złożenie wniosku lub odbiór paszportu na terenie województwa śląskiego są możliwe również w punkcie paszportowym w Pszczynie – po umówieniu wizyty za pośrednictwem systemu Starostwa Powiatowego e-kolejka ( kolejka.powiat.pszczyna.pl).
Specjalna infolinia paszportowa
Aby umożliwić sprawną obsługę paszportową, pracownicy Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego koncentrują się na przyjmowaniu wniosków oraz wydawaniu paszportów. Prosimy zatem o wyrozumiałość związaną z utrudnionym kontaktem telefonicznym z poszczególnymi jednostkami. Aby jednak umożliwić uzyskanie informacji telefonicznej, uruchamiono specjalną Infolinię Paszportową.
32 20 77 099
Pod ten numer mogą dzwonić osoby, które chciałyby dowiedzieć się, jak i gdzie można złożyć wniosek oraz odebrać paszport. Infolinia jest czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.30 do 15.30.
Przypominamy również, że wniosek paszportowy można złożyć w dowolnym punkcie paszportowym w całej Polsce. Listę punktów paszportowych z terenu województwa śląskiego można znaleźć na stronie: https://www.katowice.uw.gov.pl/usluga/paszporty/gdzie-zlozyc-wniosek.
Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź Silesion.pl codziennie. Obserwuj Silesion.pl!
Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).