Silesion.PL

serwis informacyjny

Ślązak wolontariusz vs afrykański rój pszczół

Marcin Kupczak to człowiek z Chorzowa o ogromnym sercu. Co roku lata on do Afryki organizując wszystko ze swojej kieszeni, współpracuje też z różnymi klubami piłkarskimi, ktore ofiarowują mu koszulki, piłki itd. Jego wielką pasją jest sport i jego życiowym celem jest zarażanie sportem innych. W Afryce Marcin jeździ na ubogie wioski i uczy małych Afrykańczyków grać w piłkę nożną, buduje boiska, uczy w szkołach. Wszystko oczywiście za darmo, bo traktuje swoją pracę wolontariacko. 

Reportaż: Hanys on Tour w TV Trwam:

Pod koniec listopada poleciał na swoją kolejną misję i wszystko szło zgodnie z planem aż któregoś feralnego dnia spotkał na swojej drodze rój afrykańskich pszczół. To spotkanie zakończyło się wdaniem poważnego zakażenia w nogę. Miał wracać w tym stanie do Polski na Święta, ale w końcu trafił do szpitala, gdzie poinformowano go, że gdyby zdecydował się na lot do kraju to po prostu z powodu zakrzepów w nodze nie przeżyłby tego lotu.

Teraz Marcin znajduje się w tanzańskim szpitalu i próbuje wrócić do pełni sił. Najgorsze jest za nim, ale do całkowitego wydobrzenia jest jeszcze daleko, czeka go rehabilitacja. Jest on w kiepskim stanie psychicznym, bo dla piłkarza noga to narzędzie pracy…. a i leczenie w Afryce kosztuje.

Dlatego znajoma Marcina zorganizowała za jego zgodą zbiórkę pieniędzy na jego rzecz. Znajduje się ona tutaj: https://pomagam.pl/hanysowi

Podróżniczo misyjny blog Marcina, na którym można śledzić jego akcje znajdziecie pod adresem Facebook.com/Hanysontour Więcej o akcji przeczytacie na stronie Interii w artykule Marcin Kupczak pojechał do Kenii zorganizować Polską Ligę.

Artykuł o obecnej sytuacji Marcina Kupczak: “Pomaga innym, teraz sam potrzebuje wsparcia

Audycja do odsłuchania “Chorzowianin z Grajfką – Marcin Kupczak”

https://soundcloud.com/radiofajka_chck/chorzowianin-z-grajfka-marcin-kupczak

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024