Silesion.PL

serwis informacyjny

Śląska policja podsumowuje Sylwestrową Moc Przebojów w Parku Śląskim

Slaska policja podsumowuje Sylwestrowa Moc Przebojow w Parku Slaskim

Slaska policja podsumowuje Sylwestrowa Moc Przebojow w Parku Slaskim

Prawie 40 tys. osób przywitało Nowy Rok na chorzowskich Polach Marsowych. „Sylwestrowa Moc Przebojów 2022” przebiegła spokojnie. Nad bezpieczeństwem wszystkich bawiących się czuwali policjanci, strażnicy miejscy, pracownicy służb porządkowych oraz pogotowia ratunkowego.

Policyjne akcja „Sylwester” rozpoczęła się w sobotę o 16.00. Za koordynację wszystkich policyjnych działań odpowiedzialny był specjalnie powołany sztab. Dowodził nim I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Chorzowie podinspektor Grzegorz Kasprzyk. Do sztabu spływały wszystkie informacje, które na bieżąco były analizowane, co pozwalało na podejmowanie odpowiednich decyzji. Zapewniony był także stały, bezpośredni kontakt ze wszystkimi służbami odpowiedzialnymi za bezpieczny przebieg imprezy.

Ponad 250 mundurowych dbało o bezpieczeństwo i porządek publiczny na terenie Parku Śląskiego i Chorzowa. Policjanci i strażnicy miejscy pomagali kierowcom i przybyłym uczestnikom koncertu dotrzeć na teren imprezy, wskazywali, gdzie zlokalizowane są parkingi oraz dbali o płynność na poszczególnych szlakach komunikacyjnych. Stróże prawa na bieżąco monitorowali i analizowali sytuacje w rejonie Stadionu Śląskiego, jego okolicach oraz w całym mieście. Do zabezpieczenia był również wykorzystany policyjny dron. Statek powietrzny umożliwił kontrole okolic akwenów wodnych, czy ciężko dostępnych zarośli.

„Sylwestrowa Moc Przebojów 2022” przebiegła spokojnie. Policyjne interwencje dotyczyły głównie osób, które przesadziły z ilością wypitego alkoholu. Zdarzały się również sytuacje, gdzie potrzebna była pomoc medyczna. Spokojny przebieg wydarzenia mógł zostać zakłócony przez 19-latka, który wniósł na teren imprezy masowej materiały pirotechniczne. Na szczęście służba ochrony ujęła mężczyznę i przekazała go policjantom. Młody mężczyzna, będący pod wpływem alkoholu, został zatrzymany. Kolejnego dnia usłyszał zarzuty z Ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. W nocy, po zakończeniu sylwestrowego koncertu, doszło też do bójki między sześcioma młodymi mężczyznami. Błyskawiczna reakcja znajdujących się w pobliżu policjantów, zapobiegła eskalacji konfliktu. Wszyscy uczestnicy zajścia zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty. Teraz o ich losie zdecyduje sąd.

fot. Śląska Policja – Chorzów

Goście imprezy w Parku Śląskim często dziękowali napotkanym policjantom za ich służbę w tym dniu. Jedno z podziękowań za przeprowadzoną interwencje zostało przekazane za pośrednictwem Internetowego Forum Policyjnego, na jednym z portali społecznościowych. Dotyczy pracy policjantów katowickiego oddziału prewencji i chorzowskiej drogówki.

źródło: Śląska Policja

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024