Silesion.PL

serwis informacyjny

Śląsk Wrocław otrzyma 10 mln zł na I etap budowy WCS

Slask Wroclaw otrzyma 10 mln zl na I etap budowy WCS

Slask Wroclaw otrzyma 10 mln zl na I etap budowy WCS

10 mln zł – takie dofinansowanie otrzyma Śląsk Wrocław na budowę zadaszonego boiska wraz z zapleczem. Wniosek o wsparcie budowy pierwszego elementu Wrocławskiego Centrum Sportu znalazł się w gronie zaakceptowanych przez Ministerstwo Sportu i Turystyki w ramach „Programu rozwoju infrastruktury piłkarskiej”. To najwyższa dotacja przyznana przez ministerstwo i pierwsze tego typu wsparcie dla Śląska Wrocław w historii.

Kryte, pełnowymiarowe boisko wraz z zapleczem szatniowo-technicznym to pierwszy etap budowy Wrocławskiego Centrum Sportu – unikalnego kompleksu jedenastu boisk, które powstaną na wrocławskich Nowych Żernikach i stanowić będą siedzibę Akademii Śląska. Środki na pierwszą część inwestycji pozyskane zostaną z konkursu w ramach „Programu rozwoju infrastruktury piłkarskiej”, którego wyniki właśnie ogłosiło Ministerstwo Sportu i Turystyki. Śląsk na ten cel otrzyma 10 mln zł dofinansowania.

Jesteśmy bardzo zadowoleni, że nasz wniosek otrzymał akceptację, tym bardziej że według informacji płynących z ministerstwa był jednym z najlepiej ocenionych. Cieszy zwłaszcza to, że otrzymaliśmy maksymalną kwotę, o jaką się staraliśmy. Chcę podziękować premierowi Mateuszowi Morawieckiemu oraz ministrowi Kamilowi Bortniczukowi za pozytywna decyzję oraz prezydentowi Jackowi Sutrykowi za wsparcie, jakiego udziela naszemu projektowi od samego początku. Dzięki nim zrobiliśmy kolejny ważny krok na długiej drodze do realizacji naszych marzeń o obiekcie na najwyższym, europejskim poziomie, czerpiącym z najnowocześniejszej technologii i otwartym na wszystkie grupy społeczne – mówi Piotr Waśniewski, prezes zarządu Śląska Wrocław.

Celem „Programu rozwoju infrastruktury piłkarskiej” jest rozwój infrastruktury piłkarskiej klubów Ekstraklasy oraz I ligi, a w szczególności bazy szkoleniowo-treningowej, niezbędnego zaplecza oraz obiektów o charakterze badawczo-rozwojowym w obszarze piłki nożnej. Ministerialnym dofinansowaniem objęto 29 projektów na łączną kwotę 114 mln zł. Najwyższe dofinansowania – w wysokości 10 mln zł – otrzymały Śląsk Wrocław i Zagłębie Lubin.

Przypomnijmy, że już we wrześniu 2021 r. budowa Wrocławskiego Centrum Sportu została także zakwalifikowana do innego ministerialnego konkursu – „Programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu”. Od tego momentu Śląsk ma trzy lata na rozpoczęcie budowy. Prace formalne idą jednak na tyle sprawnie, że szczegółowy wniosek dotyczący budowy WCS powinien zostać złożony już wkrótce, po uruchomieniu tegorocznej procedury przez ministerstwo. Finansowanie elementów objętych programem ministerialnym może wynieść do 70%.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024