Silesion.PL

serwis informacyjny

Skoki narciarskie – konkurs drużynowy w Klingenthal!

O weekendzie w Niżnym Tagile powinniśmy jak najszybciej zapomnieć. Nie był to udany wyjazd dla polskich skoczków. Najlepsze 5. miejsce Dawida Kubackiego z soboty nie robi wrażenia – taki wynik nie zaspokoi apetytu głodnego kibica polskich skoków. Dobrą okazję na szybką rehabilitację wydaje się być weekend w Klingenthal, a zwłaszcza sobotni konkurs drużynowy! Jak poradzą sobie Polacy?

W pierwszym konkursie drużynowym w tym sezonie, który odbył się w Wiśle, Polacy zajęli 3. miejsce, do drugich Norwegów zabrakło niecałe pięć punktów! Bardzo dobrą formą popisał się wtedy Dawid Kubacki, który był indywidualnie najlepszym skoczkiem.

Obecnym liderem Pucharu Świata jest Norweg Daniel-André Tande – jest to jedyny Norweg w pierwszej dziesiątce. Pewnie byłoby ich więcej gdyby nie problem z kombinezonami.

Aż trzech z sześciu podopiecznych Alexandera Stoeckla zostało zdyskwalifikowanych z powodu nieprzepisowych kombinezonów podczas konkursu w Kuusamo. Chociaż dyrektor norweskiej kadry zapewnia, że taka sytuacja już więcej się nie powtórzy to problem z kombinezonami wraca co roku do Norwegów jak bumerang. Czy w Klinghental znów się to powtórzy? Na stronie legalnego polskiego bukmachera BETFAN możecie się o to założyć!

Skocznia w Klingenthal bardzo lubi polskich skoczków – to właśnie tutaj 3 grudnia 2016 roku udało nam się wygrać pierwszy konkurs drużynowy w historii. Konkurs ten zapoczątkował piękną serię siedmiu zawodów drużynowych z rzędu na podium! Konkursy indywidualne wygrywali tutaj też: Kamil Stoch w 2011 roku i niespodziewanie Krzysztof Biegun w 2013! Czy i tym razem Polakom uda się tu wygrać?

W zakładach bukmacherskich BETFAN do odbioru czeka „Pakiet Pudziana 3000 zł”! 

Po trzech konkursach indywidualnych najlepszym Polakiem w klasyfikacji generalnej jest Kamil Stoch. Doświadczony skoczek ma na swoim koncie 120 punktów. Stoch coraz częściej w wywiadach wspomina o braku formy i wolnego czasu, wielu ekspertów przewiduje, że Kamil powoli zbliża się do końca kariery. Jak myślicie, czy ogłosi on niedługo zakończenie kariery sportowej jako skoczek narciarski? Na BETFAN możecie obstawić, czy zrobi to przed 22 marca 2020 roku! Niewątpliwie byłaby to duża strata dla polskich skoków, ale może lepiej, żeby zrobił to podobnie jak Adam Małysz jeszcze u szczytu kariery, żeby pozostać w pamięci kibiców w jak najlepszej formie.

Weekend na skoczni w Klingenthal zapowiada się bardzo ekscytująco, mamy nadzieje, że polscy skoczkowie nawiążą do historycznych sukcesów z tego miejsca i pozostawią nas w dobrych nastrojach w niedzielę!

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024