Silesion.PL

serwis informacyjny

Sklep z basenami online – dlaczego to idealne miejsce na zakup basenu do letnich zabaw?

woda

Szukasz sprawdzonego sklepu z basenami? Masz w głowie wizję wymarzonego mini kąpieliska? Nie warto wybierać pierwszego z brzegu sprzedawcy czy kupować basen w supermarkecie. W efekcie tylko się zawiedziesz. Spełnienie marzeń o nadwodnym relaksie we własnym ogrodzie umożliwią ci sklepy z basenami mającego szeroką ofertę produktów i akcesoriów.

Oczami wyobraźni widzisz już letnie dni spędzone z dziećmi nad własnym basenem. Wybór jednej z większych głębokości sprawi, że stracisz potrzebę wyjazdu nad morze. Po co męczyć się w tłumie na plaży, jeśli możesz mieć prywatne kąpielisko o krok od domu? Zanim się rozmarzysz, dowiedz się, gdzie szukać idealnego basenu oraz jaki model wybrać.

Wysoki basen ogrodowy – wady i zalety

Głównym kryterium wyboru basenu do ogrodu jest jego rozmiar. Osoby marzące o większym kąpielisku muszą ograniczyć się do jednego rodzaju produktów – modeli stelażowych. Dzięki solidnej, stalowej konstrukcji są w stanie utrzymać ciężar dużej ilości wody. Oczywiście, tego typu baseny mają wyższe ceny niż modele rozporowe czy dmuchane. Jednak możesz korzystać z nich przez wiele lat bez obawy o znaczne usterki.

Na rozmiar basenu wpływa także głębokość. Jeśli przeznaczony ma być do użytku dorosłych i starszych dzieci, można wybrać model mający ponad 100 cm. Trzeba liczyć się z faktem, że wchodzenie do niego nie będzie łatwe. Dlatego konieczny dodatek stanowi drabinka lub schodki. Radość dzieciom sprawi na pewno zjeżdżalnia.

Wysoki basen ogrodowy w większym stopniu obciąża podłoże. Stawianie go na piachu czy trawie może wpłynąć na bezpieczeństwo i komfort użytkowania. Zdecydowanie lepiej położyć pod nim kostkę brukową lub stworzyć betonową wylewkę. Będziesz mieć pewność, że podłoże niezmiennie pozostaje równe.

Basen ogrodowy stelazowy Bestway z zestawem akcesoriow – produkt pochodzi z oferty sklepu baseny dollo pl
Basen ogrodowy stelażowy Bestway z zestawem akcesoriów – produkt pochodzi z oferty sklepu baseny-dollo.pl

Czy dmuchany basen ogrodowy ma sens?

Modele dmuchane oferuje prawie każdy sklep z basenami, jednak rzadko stanowią one dużą część oferty. Profesjonalni sprzedawcy wiedzą, że dmuchane modele są zaledwie namiastką prawdziwego basenu ogrodowego. Będą dobrym wyborem dla osób poszukujących miejsca do zabawy dla małych dzieci. Starczają na rok lub dwa, ponieważ łatwo ulegają przetarciu lub przebiciu.

Warto zainwestować w basen ogrodowy dmuchany, jeśli nie masz pewności, czy rzeczywiście będziesz korzystać z bardziej solidnego modelu. Szybko przekonasz się, że własne miejsce do pomoczenia nóg obok domu daje dużo radości. Przed kolejnym sezonem masz czas na przygotowanie się do zakupu i znalezienie miejsca na basen stelażowy w ogrodzie.

Basen ogrodowy stelazowy Bestway z zestawem akcesoriow – produkt pochodzi z oferty sklepu baseny dollo
Basenik ogrodowy dla dzieci Bestway

Sklepy z basenami – co jeszcze oferują?

Podczas poszukiwań basenu warto przejrzeć ofertę pozostałych produktów. Niektóre sklepy skupiają się wyłącznie na basenowych akcesoriach m.in. dmuchanych zabawkach, drabinkach, leżakach. Każdy z nich ma w sprzedaży także chemię konieczną do utrzymywania czystości w basenie.

Od razu zastanów się, czego będziesz potrzebować na kilka pierwszych miesięcy użytkowania nowej atrakcji. Przyda się zapas środków czystości, a także siatka do czyszczenia wody. Wielu producentów zaleca zakupienie maty do położenia pod basenem. Jeszcze ważniejsza jest osłona zakładana na wierzch na noc i dłuższe okresy nieobecności. Bez niej ryzykujesz zanieczyszczenie basenu liśćmi, owadami i gałęziami lub wskoczenie do niego zwierząt.

W większych sklepach znajdziesz wyposażenie, które pozwoli ci na odmienienie całego ogrodu – hamaki, bujane krzesła zewnętrzne, meble i altanki ogrodowe. Dzięki temu łatwo stworzyć ogród swoich marzeń.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author

1 thought on “Sklep z basenami online – dlaczego to idealne miejsce na zakup basenu do letnich zabaw?

  1. Kiedyś faktycznie dość często kupowaliśmy baseny, bo szybko się psuły. teraz mamy porządny zewnętrzny z Berndorf. Wykonany jest ze stali i ma gładką powierzchnię wiec też jest łatwy w czyszczeniu. Korzystają z niego nie tylko dzieciaki, ale też ja z mężem czy nawet znajomi czasami

Comments are closed.