Silesion.PL

serwis informacyjny

Siatkarska GieKSa po raz czwarty zagra w plażowym turnieju PreZero Grand Prix.

Siatkarska GieKSa po raz czwarty zagra w plażowym turnieju PreZero Grand Prix.

17 sierpnia 2023 roku GKS Katowice rozpocznie udział w czwartej edycji plażowego turnieju PreZero Grand Prix organizowanego przez Polską Ligę Siatkówki S.A. Nasza drużyna znalazła się w grupie D turnieju wraz z drużynami Aluronu CMC Warty Zawiercie, Immergasu Warszawa oraz VC Barkomu Każany Lwów.

Tym samym system rozgrywek turnieju wraca do formuły sprzed trzech lat, czyli rozegrania fazy grupowej i fazy play-off zakończonej meczami o złoto i brąz zawodów. Przypomnijmy, że siatkarska drużyna naszego Klubu zajęła trzecie miejsce w pierwszej edycji PreZero Grand Prix, której finały rozgrywane były właśnie w Gdańsku.

Do Gdańska pojedzie dwunastu zawodników GKS-u Katowice, którzy rozpoczęli przygotowania do sezonu 2023/2024 PlusLigi. W składzie na Grand Prix zabraknie Lukasa Vasiny, przebywającego na zgrupowaniu reprezentacji Czech oraz Łukasza Kozuba, który przebywa na krótkim urlopie po występach w akademickiej kadrze Polski na Uniwersjadzie w chińskim Chengdu.

Zawsze walczymy o zwycięstwa i będziemy cieszyli się z dobrego wyniku osiągniętego na plaży w Gdańsku, natomiast dla mnie jako trenera priorytetem jest niezmiennie zachowanie odpowiedniego rytmu pracy w okresie przygotowawczym oraz uniknięcie przez zawodników urazów. W planie pobytu zespołu nad morzem są przewidziane treningi na piasku oraz na siłowni – mówił przed startem turnieju trener GieKSy Grzegorz Słaby.

Podczas planowania pierwszych tygodni okresu przygotowawczego zdecydowaliśmy się na wyjazd całej drużyny do Gdańska. Uznaliśmy to za najkorzystniejsze rozwiązanie w kontekście naszej pracy. Ponadto myślę, że będzie to miało duże znaczenie dla budowania się “mentalu” zespołu, w którego składzie w tym roku znalazło się wiele nowych postaci. Od początku pracujemy nad jednością tej drużyny, która ma przełożyć się na dobrą atmosferę w trakcie nadchodzącego sezonu – ocenił trener Słaby.

Pierwszy mecz siatkarskiej GieKSy na turnieju Grand Prix odbędzie się w czwartek 17 sierpnia o godzinie 17:45, rywalem będzie Immergas Warszawa. Transmisje spotkań w stacji Polsat Sport.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *