Shell nawiązuje współpracę z MOYA w zakresie akceptacji kart flotowych
Shell Polska podpisał umowę o wzajemnej akceptacji kart flotowych ze spółką Anwim S.A., właścicielem sieci stacji paliw MOYA. Dzięki porozumieniu poszerzeniu ulegnie dotychczasowa liczba stacji, na których akceptowane będą karty Shell Card oraz MOYA firma.
Rozszerzenie akceptacji kart paliwowych jest ważnym udogodnieniem dla klientów flotowych Shell oraz MOYA. Pozwala ono użytkownikom zarówno Shell Card, jak i MOYA firma na korzystanie z ponad 800 stacji Shell i MOYA na terenie całej Polski. W przyszłości planowane jest również rozszerzenie wzajemnej sprzedaży o wybrane produkty pozapaliwowe oraz usługi, jak np. płyny do spryskiwaczy czy myjnia.
Każdy krok naprzód w rozwoju i dostępności Shell Card jest dla nas powodem do radości, nie inaczej jest w tym wypadku. Karta paliwowa Shell przeznaczona jest dla wszystkich flot, niezależnie od ich wielkości oraz rodzaju. Poza gęstą siecią teraz już blisko 1300 stacji własnych i partnerskich w Polsce jest ona także akceptowana na ponad 38 tysiącach stacji w Europie. Klienci oprócz możliwości mobilnej bezgotówkowej płatności za paliwo, mogą korzystać z szeregu dodatkowych, innowacyjnych rozwiązań, m.in. regulować bezgotówkowo przejazdy płatnymi odcinkami autostrad, w tym także drogami objętymi opłatami eToll – mówi Łukasz Klamka, dyrektor ds. rozwiązań flotowych w Shell Polska.
Wraz ze zmieniającymi się oczekiwaniami klientów i rozwojem nowych technologii funkcjonalności karty flotowej Shell Card są rozbudowywane o kolejne elementy. Karta z paliwowej ewoluowała w kompleksowe rozwiązanie oferujące obok zakupu paliwa szereg usług ułatwiających zarządzanie flotą. Oferuje pełen pakiet usług od tankowania tradycyjnego paliwa, ładowania pojazdów elektrycznych przez zakup produktów i usług na stacjach Shell po regulowanie codziennych wydatków na transport, ułatwiając jednocześnie ładowanie pojazdów floty w sieci Shell Recharge i zarządzanie wszystkimi potrzebami w zakresie mobilności za pomocą jednej karty.
Flota jest bardzo ważną częścią naszego biznesu, dlatego nie ustajemy w rozszerzaniu oferty dla klientów tej grupy. Staramy się zapewniać im produkty i usługi jak najwyższej jakości. Przede wszystkim jednak intensywnie pracujemy nad zagęszczaniem sieci stacji paliw, na których klienci flotowi mogą realizować bezgotówkowe transakcje. Dziś sieć MOYA liczy już ponad 400 punktów i ciągle dynamicznie rośnie. Bardzo cieszymy się ze współpracy z Shell Polska. Pozwoliła nam ona znacznie rozszerzyć zasięg programu MOYA firma, dzięki czemu posiadacze kart MOYA firma będą mogli skorzystać z ponad ośmiuset obiektów w całej Polsce. – tłumaczy Andrzej Kisała, dyrektor ds. rozwoju sprzedaży flotowej w Anwim S.A.
Anwim S.A. rozwija usługi flotowe także poza granicami Polski. Dzięki przejęciu holenderskiej spółki The Fuel Company (TFC), użytkownicy kart TFC mogą ponadto bezgotówkowo tankować na ponad 8 tys. stacjach w 18 krajach Europy, a także rozliczać opłaty drogowe oraz szybko uzyskiwać zwrot podatku VAT i akcyzy na zakupione zagranicą paliwo.
Na stacjach Shell będą akceptowane wyłącznie bezgotówkowe karty flotowe MOYA firma.
Informacje o Shell Polska: Shell to globalna grupa spółek energetycznych i petrochemicznych, prowadząca działalność w ponad 70 krajach. Firma wykorzystuje zaawansowane technologie i nowatorskie podejście, aby budować zrównoważoną przyszłość energetyczną. Shell w Polsce operuje aktualnie ponad 450 stacjami oferującymi najwyższej jakości paliwa, bogatą ofertę kawową oraz asortyment produktów spożywczych i motoryzacyjnych. W 2023 r. po raz 13. Shell został nagrodzony Gwiazdą Jakości Obsługi, co potwierdza zaufanie klientów do marki. Shell dysponuje również szeroką gamą olejów i smarów do samochodów i dla przemysłu, a do klientów biznesowych skierowana jest oferta kart paliwowych, usług drogowych i innych rozwiązań dla flot w ramach programu Shell Card. Ponadto w Krakowie działa Shell Business Operations, jedno z największych centrów nowoczesnych usług dla biznesu w Polsce: 5000 pracowników stanowi wsparcie dla grupy Shell globalnie w obszarach finansów, logistyki, zakupów, procesów kadrowych, obsługi klientów, jak również w komunikacji zewnętrznej czy wewnętrznej. W 2022 roku praktyki Shell Polska w obszarze zrównoważonego rozwoju znalazły się w raporcie „Odpowiedzialny Biznes w Polsce. Dobre praktyki”. W tym roku Shell uzyskał również Biały Listek CSR. Global Compact Network Poland nadał Shell tytuł Rzecznika Standardu Etyki wyróżniający firmy, które konkurują w oparciu o transparentne zasady biznesowe, wiarygodność i wzajemną odpowiedzialność.
Sieć stacji paliw MOYA: Stacje paliw MOYA obecne są we wszystkich województwach przy głównych trasach tranzytowych, drogach lokalnych i w miastach. Oferują najwyższej jakości paliwa: benzynę 95, 98, LPG oraz olej napędowy w wersji standardowej oraz premium – ON MOYA Power. Kierowcy pojazdów ciężarowych i dostawczych mają do dyspozycji dystrybutory zapewniające szybkie tankowanie paliw oraz dostęp do coraz popularniejszego płynu AdBlue. Dla klientów flotowych ciekawą propozycją jest program MOYA Firma, dzięki któremu możliwe jest dokonywanie płatności bezgotówkowych. Aplikacja mobilna MOYA Firma daje możliwość efektywnego zarządzania flotami samochodowymi. Część stacji MOYA wyposażona jest dodatkowo w parkingi dla samochodów ciężarowych, myjnie, kompresory czy odkurzacze. Stacje działające w ramach sieci spełniają najwyższe standardy obsługi i jakości. Wszystkie paliwa oferowane na stacjach MOYA są zgodne z wymogami aktualnych norm dotyczących jakości paliwa oraz obowiązującym rozporządzeniem w sprawie wymagań jakościowych dla paliw ciekłych. Gwarancją jakości paliw na stacjach w barwach MOYA jest niezależny program badania paliw – TankQ.
Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).