Silesion.PL

serwis informacyjny

Selekcjoner reprezentacji Polski w hokeju na lodzie: Chcemy wygrywać i grać widowiskowo

Robert Kalaber selekcjoner reprezentacji Polski

Robert Kalaber selekcjoner reprezentacji Polski

Od 26 kwietnia do 1 maja na Stadionie Zimowym w Tychach będą rozgrywane 2022 IIHF Mistrzostwa Świata w Hokeju na Lodzie Dywizji IB.

Mamy zawodników, którzy prezentują wysoką jakość i mają spore doświadczenie, bo grali w wielu turniejach mistrzowskich. To nasz duży atut – podkreśla Robert Kalaber, selekcjoner reprezentacji Polski

Reprezentacja Polski zmierzy się kolejno z Estonią, Ukrainą, Serbią i Japonią. Polacy wygrywali z każdym z tych rywali.

Zmotywowani rywale

– Z Estonią ostatnio wygraliśmy dwa mecze kontrolne, ale rywal nie zagrał w tych spotkaniach w najsilniejszym składzie. Ukraina będzie mocna, ma za sobą solidne przygotowania i wiadomo, że będzie odpowiednio zmotywowana. Serbia wydaje się najsłabszą ze wszystkich zespołów, ale na pewno rywala nie zlekceważymy. W światowym rankingu najwyżej z naszych przeciwników jest sklasyfikowana reprezentacja Japonii, ale nie wiemy, w jakiej ten zespół będzie formie. Nasz cel jest jasny, awans na zaplecze Elity – zaznacza Robert Kalaber, trener reprezentacji Polski.

Atuty reprezentacji Polski

Co będzie atutem Biało-Czerwonych? – Mamy zawodników, którzy prezentują wysoką jakość i mają spore doświadczenie, bo grali w wielu turniejach mistrzowskich. To nasz duży atut. Liczymy też, że kibice w Tychach będą naszym szóstym zawodnikiem i stworzą atmosferę godną turnieju mistrzowskiego. Zrobimy wszystko, aby fani byli zadowoleni nie tylko z naszych zwycięstw, ale również atrakcyjnej gry – dodaje Kalaber.

Mecze Polaków pokaże na żywo TVP Sport, z kolei bilety na wszystkie spotkania są do kupienia na platformie eBilet.pl.

Partnerami Mistrzostw Świata w Hokeju na Lodzie Dywizji IB są Województwo Śląskie, Ministerstwo Sportu i Turystyki, miasto Katowice, miasto Tychy, Hotele Diament.

Terminarz Turnieju Mistrzostw Świata w Hokeju na Lodzie Dywizji IB

Stadion Zimowy, Tychy, ul. de Gaulle’a 2

Wtorek, 26 kwietnia

Serbia – Japonia, godz. 16:30

Polska – Estonia, godz. 20:00

Środa, 27 kwietnia 

Ukraina – Serbia, godz. 16:30

Czwartek, 28 kwietnia 

Japonia – Estonia, godz. 16:30

Ukraina – Polska, godz. 20:00

Piątek, 29 kwietnia

Serbia – Polska, godz. 20:00

Sobota, 30 kwietnia

Japonia – Ukraina, godz. 16:30

Estonia – Serbia, godz. 20:00

Niedziela, 1 maja

Polska – Japonia, godz. 16:30

Estonia – Ukraina, godz. 20:00

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024