Silesion.PL

serwis informacyjny

Saša Živec (Zagłębie Lubin) – Stać nas na osiągnięcie lepszego rezultatu

Postanowiliśmy porozmawiać ze skrzydłowym KGHM Zagłębia między innymi o powrocie do treningów oraz planach na najbliższe dni. Zapraszamy!

Sasa, udało Ci się odpowiednio zregenerować podczas krótkiej przerwy między rozgrywkami?

– Myślę, że tak. Odpowiedni wypoczynek jest kluczowy dla piłkarzy, zwłaszcza po tak długim sezonie. Dobrze wykorzystałem ten czas, spędzając go głównie z moją rodziną. Uważam, że dla każdego zawodnika regeneracja jest bardzo potrzebna, aby być gotowym do walki o miejsce w składzie.

Jaki macie plan na najbliższe dni?

– W środę wyjeżdżamy do Opalenicy na krótki obóz przygotowawczy. Rozegramy tam dwa sparingi z Pogonią Szczecin, podczas których chcemy zaprezentować się z jak najlepszej strony. Trenerzy ułożyli specjalny plan treningowy, który z pewnością dobrze przygotuje nas do startu ligi oraz pierwszego meczu Pucharu Polski.

Czujesz się w pełni gotowy do walki o miejsce w podstawowym składzie?

– Oczywiście, czuję się bardzo dobrze. Myślę jednak, że pod względem fizycznym każdy z nas musi jeszcze trochę popracować, ale jestem przekonany, że po odpowiednio przepracowanym okresie przygotowawczym nasza forma wzrośnie. Mamy jeszcze trochę czasu do rozpoczęcia sezonu, więc jeżeli osiągnę swój wysoki poziom formy fizycznej, to będę w pełni gotowy do gry.

Jakie masz cele na nadchodzący sezon PKO Ekstraklasy?

– Przede wszystkim życzę sobie oraz wszystkim naszym zawodnikom, aby dobrze przepracować przygotowania do zbliżającego się sezonu. Chcemy także unikać cięższych urazów, które mogłyby na dłużej wykluczyć nas z gry. Zamierzam wrócić na swój wysoki poziom, który prezentowałem w poprzednim sezonie.

Masz w planach poprawienie swojego wyniku indywidualnego z poprzednich rozgrywek?

– Tak, bardzo bym chciał, ale mam jeszcze czas, aby ustalić nowy cel na przyszły sezon. Na pewno spróbuję uzyskać jeszcze lepsze liczby, aby pomóc zespołowi w zajęciu jak najwyższego miejsca w tabeli. Poprzedni sezon był dobry, ale myślę, że przede wszystkim jako zespół stać nas na osiągnięcie lepszego rezultatu, dlatego chcę się skupić bardziej na celach drużynowych.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author