Silesion.PL

serwis informacyjny

Rybnik mówi “Dzień dobry” i zbiera na mieszkania dla dwóch afgańskich rodzin.

Rybnik mówi Dzień dobry

Rybnik mówi Dzień dobry

Radny Mariusz Wiśniewski wraz ze stowarzyszeniem “17-stka” postanowili pomóc dwóm rodzinom, które uciekły z Kabulu w obawie przed wojną. Na Pomagam.pl ruszyła zbiórka na remont i wyposażenie mieszkań w Rybniku, aby mieli swój dach nad głową.

Dwie rodziny: cztero i sześcioosobowa, w wieku od 5. do 58. lat. Ewakuowani przez polskich żołnierzy z Kabulu, gdzie groziła im śmierć. Zostawili za sobą pozostałych krewnych, przyjaciół i znajomych. Przylecieli do Polski latem 2021. Od tamtej pory przebywają w ośrodku dla uchodźców.

Jak to jest — stracić wszystko, być zmuszonym do ucieczki i nie móc wrócić – pyta się Mariusz Wiśniewski, założyciel zbiórki. — Nie wiem, na całe moje szczęście. Liczymy na Waszą empatię i ten łączący dobrych ludzi solidaryzm w obliczu czyjegoś nieszczęścia – apeluje do darczyńców.

Władze Rybnika udostępniły dla uchodźców dwa mieszkania. Aby mogli się do nich wprowadzić potrzebny jest remont oraz zakup podstawowych sprzętów i mebli. Potrzebna kwota to 150 tysięcy złotych. W 10 dni zebrano prawie 30 tysięcy złotych.

Stowarzyszenie “17-tka” jest organizacją zajmującą się prowadzeniem i koordynacją działań pomocowych skierowanych zarówno do dzieci jak i ludzi dorosłych. W październiku 2021 roku brali udział w projekcie pomocowym dla dzieci z ukraińskiego Domu Dziecka: „Dobranoc”. Tym razem chcą powiedzieć “Dzień dobry” afgańskim rodzinom.


Link do zbiórki: https://pomagam.pl/rybnikmowidziendobry

Pomagam.pl pozwala w ciągu kilku chwil samodzielnie stworzyć internetową zbiórkę pieniężną na dowolny cel oraz udostępnia narzędzia do jej promowania.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2023