Silesion.PL

serwis informacyjny

Ruszyły prace rozbiórkowe obiektów na terenie “Fali” w Parku Śląskim

Ruszyly prace rozbiorkowe obiektow na terenie Fali w Parku Slaskim

Ruszyly prace rozbiorkowe obiektow na terenie Fali w Parku Slaskim

W Parku Śląskim rozpoczęła się rozbiórka obiektów na terenie chorzowskiej “Fali”. Jest to pierwszy etap prac, których finałem ma być oddanie do użytku najnowocześniejszego kompleksu basenowego w całym regionie!

Nowa “Fala” zapowiada się jako miejsce pełne atrakcji i rozrywki. W jej skład wejdą m.in. basen z charakterystyczną falą, dzika rzeka, wodny gejzer, wodny taras oraz niecka z biczami wodnymi. Lustro wody na zmodernizowanym kąpielisku wyniesie łącznie aż 3500 metrów kwadratowych. Powstanie również plaża z leżakami, idealna do wypoczynku i relaksu.

– Prace związane z modernizacją Parku Śląskiego trwają od kilku lat. Po Ogrodzie Japońskim, remoncie Kręgów Tanecznych, wielkiej inwestycji jaką była totalna przebudowa Planetarium Śląskiego i rozpoczętych niedawno pracach przy Kanale Regatowym, czas na miejsce kultowe – „Falę”, która pozostanie przy swojej historycznej lokalizacji – zaznacza Marszałek Województwa Śląskiego Jakub Chełstowski. –  Remont będzie możliwy dzięki programowi Jessica, z którego środki udało się pozyskać jeszcze dzięki poprzedniemu zarządowi województwa, na czele z panem marszałkiem województwa Wojciechem Saługą oraz aktualnemu wsparciu Sejmiku.    Łącznie będzie to ponad 135 mln zł. „Fala” to wyjątkowa przestrzeń rekreacyjna w sercu Śląska, nowoczesny i przyjazny rodzinom obiekt. Co ważne, czas oczekiwania na realizację tej inwestycji nie będzie długi, bo zajmie raptem 1,5 roku – dodaje marszałek Jakub Chełstowski. 

Dla miłośników sportowego pływania dostępne będą trzy tory pływackie o długości 25 metrów każdy. Co ważne, zachowana zostanie kultowa wieża do skoków z dwoma poziomami – 3 i 5 metrów, jednak zostanie ona unowocześniona i odświeżona. Osoby, które zgłodnieją, będą mogły zaspokoić swoje apetyty w strefie gastronomicznej. Obiekt zyska m.in. nowe kasy, przebieralnie, małą architekturę oraz zadaszenie, które osłoni gości przed palącym słońcem w oczekiwaniu na wejście na teren obiektu.

fot. Park Śląski

To bardzo ważny dzień nie tylko dla miłośników Parku Śląskiego. Wraca bowiem miejsce, z którym wiele pokoleń mieszkańców województwa ma wspaniałe wspomnienia z okresu dzieciństwa czy młodości. Gdy ten popularny kompleks z różnych względów kończył swój żywot, wyznaczyliśmy sobie cel, aby go reaktywować i przywrócić do użyteczności. Pierwszym ku temu krokiem był program Jessica. Dziś możemy już mówić o rozpoczęciu jego modernizacji, odtworzeniu dawnej świetności. Chcemy by „Fala” znów gwarantowała relaks i rekreację, dawała radość i zachwycała – dodaje poseł Wojciech Saługa, były marszałek województwa.

Realizację projektu nowej “Fali” powierzono firmom Mostostal Zabrze Gliwickie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego Spółka Akcyjna, Przedsiębiorstwo Produkcyjno Usługowo Handlowe TRANSCOM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Katowicach oraz Przedsiębiorstwo MAXIMUS ZBH MUC Spółka komandytowa z siedzibą w Siemianowicach Śląskich.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024