Silesion.PL

serwis informacyjny

Ruszyły bezpłatne zajęcia nauki jazdy na rolkach. Rozkręć kółka z katowickim MOSiR-em.

Rozkręć kółka z katowickim MOSiR em. Ruszyły bezpłatne zajęcia nauki jazdy na rolkach3

Rozkręć kółka z katowickim MOSiR em. Ruszyły bezpłatne zajęcia nauki jazdy na rolkach

Poprawia kondycję, nie obciąża stawów, redukuje stres i jest sposobem na spędzanie czasu z przyjaciółmi. W katowickim MOSiR-ze 15 czerwca ruszyły bezpłatne zajęcia nauki jazdy na rolkach we współpracy miasta z Funduszem Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci (UNICEF).

– Projekt realizowany przez Katowice we współpracy z UNICEF-em ma wspierać polsko-ukraińską integrację. Ponieważ sport jest doskonałym sposobem na zacieśnienie więzi, wiele inicjatyw dotyczy wspólnej aktywności fizycznej. Zimą szlifowaliśmy swoje umiejętności łyżwiarskie, więc w okresie letnim dla odmiany przyszedł czas na naukę jazdy na rolkach pod okiem doświadczonych instruktorów – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Zajęcia organizowane przez MOSiR odbywają się w ramach porozumienia zawartego między miastem Katowice a UNICEF-em. UNICEF dofinansowuje działania na rzecz integracji polsko-ukraińskiej w Katowicach kwotą 46 mln zł. Pierwszy ze sportowych projektów to zakończony w lutym cykl nauki jazdy na łyżwach w Murckach. Obecnie dostępne są m.in. boks, nauka podnoszenia ciężarów, slow jogging, siłownia, fitness, a od niedawna także nordic walking i opisywana nauka jazdy na rolkach.

– Lato za pasem, więc zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału we wszystkich aktywnościach organizowanych przez MOSiR na świeżym powietrzu. Zajęcia nauki jazdy na rolkach będą dostosowane do poziomu grupy – wiek i poziom zaawansowania nie mają znaczenia. Liczą się chęci i pozytywne nastawienie – mówi Daniel Muc, dyrektor katowickiego MOSiR-u.

Ćwiczenia są prowadzone na Lodowisku w Murckach w czwartki o 17.00 i soboty o 16.30. Potrwają od 15 czerwca do 31 sierpnia i są zależne od pogody. Trzeba zabrać ze sobą kask, a dzieci warto zaopatrzyć w komplet ochraniaczy na nadgarstki, kolana i łokcie. Obowiązują zapisy.

– Naszą specjalnością jest jazda figurowa na rolkach. Co prawda wygląda ona bardzo podobnie do tej doskonale znanej z lodowiska, ale żeby uczyć się piruetów czy skoków, które są kwintesencją naszej dyscypliny, należy mieć mocne podstawy. Na naszych lekcjach poznamy całe spektrum techniki jazdy na rolkach – od zwykłej jazdy przodem, tyłem i hamowania, przez przekładanki, crossrolle, jazdę po półłukach, aż po zwroty i podskoki. Gwarantujemy, że nikt nie będzie się z nami nudził – mówi instruktorka Wiktoria Woźniak z klubu sportowego Flip.

Rolkarstwo to sport, który rozwija wielopłaszczyznowo. Począwszy od wyrabiania kondycji
i siły po równowagę i kontrolę nad własnym ciałem. W przypadku jazdy figurowej na rolkach chodzi też o rozwój artystyczny – interpretację muzyki przez ruch, kształtowanie poczucia rytmu i gracji. 

– Liczą się tu nie tylko skoki, piruety, czy kroczki, ale również interpretacja muzyki, poczucie rytmu i ogólna prezencja. Ciężko stwierdzić kiedy narodziła się u mnie pasja do jazdy na rolkach. Od dziecka trenowałam łyżwiarstwo figurowe, więc jak tylko latem rozmrażano okoliczne lodowiska przenosiłam się na rolki. Aktualnie od 4 lat jestem instruktorką, która trenuje grupy wyczynowe i amatorskie zarówno na łyżwach, jak i rolkach. Z przyjemnością wezmę pod swoje skrzydła uczestników zajęć katowickiego MOSiR-u – dodaje instruktorka.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024