Silesion.PL

serwis informacyjny

Ruszają IGRY 2022 – Juwenalia Gliwickie.

Ruszaja IGRY 2022 Juwenalia Gliwickie

Ruszaja IGRY 2022 Juwenalia Gliwickie

W dniach 16.05 – 20.05. 2022 w Gliwicach odbywać się będą IGRY – Juwenalia Gliwickie. Czym dokładnie są? Nazwa pochodzi od dawnego słowa oznaczającego zabawy i właśnie tak należy rozumieć to, co będzie czekać na wszystkich, którzy chcą uczestniczyć w tegorocznych IGRACH.

Tym razem, po raz pierwszy od 2019 roku impreza odbywać się będzie stacjonarnie, nawiązując swą formą do starych tradycji, które nowym Studentom przekazywane były w akademikowych opowieściach starszych kolegów, niemogących doczekać się powrotu do tradycyjnych IGRÓW. Jako że w tym roku wypada 65-lecie wydarzenia, tym bardziej nie można pominąć stałych punktów programu, jakim są przekazanie Studentom Kluczy do Miasta w Czwartek IGROWY oraz tradycyjny przemarsz ulicami Gliwic na miejsce wydarzenia, gdzie zaczną się koncerty, mające trwać przez dwa dni.

Jednakże Tydzień IGROWY to nie tylko Korowód, czy koncerty – również w pierwszej części tygodnia będzie można wziąć udział w wydarzeniach takich jak Występ Akademickiego Teatru Remont, Jam Session, Planszówki, Gra Miejska, Kłodnica Challenge, Wielkie Grillowanie z Nocą Filmową, czy Dzień Sportu.

Zapraszamy serdecznie wszystkich, nie tylko Studentów Politechniki Śląskiej, ale i Mieszkańców Gliwic, którzy mogą poczuć smak zbliżającego się lata w tej wyczekiwanej długo, festiwalowej atmosferze.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author