Silesion.PL

serwis informacyjny

Runmageddon Silesia Hałdy Sośnica już w ten weekend! Top10 przeszkód.

Runmageddon Silesia Haldy Sosnica juz w ten weekend Top10 przeszkod

Runmageddon Silesia Haldy Sosnica juz w ten weekend Top10 przeszkod

W weekend 25-26 czerwca Hałdy Sośnica staną się epicentrum sportowych, niecodziennych wyzwań. Runmageddończycy z całej Polski zjadą się do Gliwic, by wziąć udział w śląskiej edycji najpopularniejszego w Polsce cyklu biegów z przeszkodami. Swój udział potwierdziło 3000 uczestników, a wśród nich dzieci, młodzież, dorośli i całe rodziny.

Hałdy Sośnica od ulicy Wschodniej to tutaj będzie miał swoje miejsce Runmageddon Silesia. Około 3000 osób podjęło już decyzję o wzięciu udziału w tej fantastycznej, sportowej przygodzie. Organizator od początku tygodnia przygotowuje teren, by postawić na nim niecodzienne przeszkody i poprowadzić zmyślne trasy, które zaskoczą i rozbawią uczestników.

Sobota 25.06

Impreza rozpocznie się w sobotę o 7:40 startem serii Elite dla biegaczy przeszkodowych, którzy będą ścigać się na dystansie (Rekrut) 6 kilometrów z ponad 30 przeszkodami. Następnie w godzinach 8:15-13:00 co 15 minut wystartują uczestnicy tej samej formuły w serii Open — dla wszystkich tych, którzy swój start w Runmageddonie traktują, jako świetną sportową zabawę i niecodzienne wyzwanie. O godzinie 10:20 na linii startu pojawią się pierwsi mali zawodnicy, których zadaniem będzie pokonanie jednego kilometra i około 10 przeszkód. Najmłodsi wezmą udział w tej wspaniałej przygodzie w grupach dostosowanych do wieku i ich możliwości. Starty dzieci trwać będą do godziny 12:40. W sobotnie popołudnie o godzinie 15:30 na trasę 2 kilometrów z 15 przeszkodami wybiegnie młodzież w wieku 12-15 lat. A o 16:00, 16:15 i 16:30 pobiegną uczestnicy, którzy ukończyli już 16 lat i wybrali formułę Intro — 3 km z 15 przeszkodami.

Niedziela 26.06

Niedziela rozpocznie się również wcześnie rano. Tylko tym razem startujący będą pokonywać 12 kilometrów i ponad 50 przeszkód. Od godziny 7:40 do 8:00 będą miały miejsce starty serii Elite (dla zawodowych biegaczy), a od 8:15 do 10:45 na trasie formuły Classic będzie można zobaczyć Runmageddończyków mierzących się z tym najdłuższym w tej edycji dystansem. 26 czerwca na starcie znowu pojawią się dzieci. Między godziną 11:20 a 12:40 wystartują mali zawodnicy w Runmageddonie Kids. Zaś popołudnie będzie należeć do odważnych rodzin, które podjęły się wspólnego pokonania formuły Family. Zespoły składające się z rodziców i dzieci pobiegną w godzinach 15:30 – 17:00.

TOP 10 Przeszkód

Na terenie Hałdy Sośnica łącznie stanie kilkadziesiąt przeszkód o zróżnicowanym poziomie trudności. Przykładowo, w formule Intro startujący zmierzą się z Porodówką, Multirigiem, Zasiekami, Helikopterem. W Rekrucie uczestnicy wejdą w mocny ślizg po super zjeżdżalni oraz przebiegną przez Dywan z opon. W Classic’u odważni pokonają ponad 50 przeszkód i na pewno te z top 10 eventu: Wraki by Olmet, trzymetrową ścianę, Helikopter, Fireman, Chomik, nowość Pioruny, Komandoś, Trawers, Wisielec oraz Zjeżdżalnię.

 Pakiet – jak i gdzie go odebrać?

Na terenie eventu stanie Biuro Zawodów. To tutaj wszyscy Ci, którzy zakupili pakiety startowe przez Internet, będą mogli je odebrać. Chcąc to zrobić, warto przyjść na godzinę przed startem i mieć przy sobie dowód osobisty lub inny dokument ze zdjęciem, a także kod QR. Można to zrobić tylko osobiście. Biuro Zawodów będzie czynne już w piątek w godzinach 17:00-20:00 oraz w sobotę i w niedzielę w godzinach trwania Runmageddonu. Więcej informacji praktycznych o evencie znaleźć można na stronie: https://www.runmageddon.pl/imprezy/runmageddon-silesia-haldy-25-06-2022/pakiet-informacji

Nie tylko dla startujących

Po okresie pandemii Runmageddon otworzył swoje wrota także dla kibiców. Organizator zaprasza wszystkich zainteresowanych do Miasteczka Kibica, gdzie będzie można spędzić miło czas i zobaczyć jak dzielni mali i duzi Runmageddończycy radzą sobie z widowiskowymi przeszkodami. Na miejscu można będzie także zapisać się do udziału w wybranej formule śląskiej edycji lub też kolejnych, nadchodzących Runmageddonów.

Runmageddon jest największym w Polsce cyklicznym biegiem przez przeszkody. Zmagania odbywają się w kilkunastu lokalizacjach rocznie. Specyfika tej formy aktywności polega przede wszystkim na dobrej zabawie, ale pozwala też sprawdzić siebie. Dzięki ogromnemu wysiłkowi fizycznemu i psychicznemu, w którym pokonuje się swoje słabości, a dopiero potem rywali, uczestnicy poznają swoje maksymalne możliwości. Mają oni do przebycia różne odcinki trasy z torami przeszkód – wspinają się, czołgają, brną w błocie, skaczą, a także mierzą z wodą oraz ogniem. Do wyboru dla osób po 16 r.ż. są cztery formuły – INTRO (3 km i 15+ przeszkód), REKRUT (6 km i 30+ przeszkód), CLASSIC (12 km i 50+ przeszkód) oraz HARDCORE (21 km i 70+ przeszkód). Dla dzieci 4-11 lat dedykowana jest formula KIDS, zaś dla młodzieży między 12- 15 rokiem życia – Junior. Od roku 2019 Runmageddon zaczął zapraszać do wzięcia udziału w sportowej przygodzie całe rodziny, tworząc Runmageddon Family.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).