Silesion.PL

serwis informacyjny

Rok od wybuchu wojny w Ukrainie: rynek wtórny ustabilizował się, trwa solidarność z uchodźcami

Rok od wybuchu wojny w Ukrainie

Rok od wybuchu wojny w Ukrainie

Jutro minie rok od wkroczenia wojsk rosyjskich na terytorium Ukrainy. Wojna w Ukrainie wywarła ogromny wpływ nie tylko na kontynent europejski. Ponownie została ograniczona produkcja samochodów, podrożały paliwa, energia oraz dobra konsumpcyjne. Jednocześnie rynek wtórny samochodów częściowo się ożywił i ceny ustabilizowały się w drugiej połowie ubiegłego roku. W ramach bezprecedensowej fali solidarności wiele firm i osób pomagało i wciąż pomaga Ukraińcom. Tylko w ciągu ostatniego roku grupa AURES Holdings przekazała cztery miliony koron, tj. prawie 1 mln złotych, na konta organizacji non-profit, udostępniła dwa tuziny samochodów, przewiozła niezliczoną ilość pomocy materialnej i zatrudniła lub udzieliła zakwaterowania dziesiątkom ukraińskich uchodźców.

Setki pracowników AURES Holdings zaangażowało się w pomoc Ukraińcom już pierwszego dnia wojny. Niektórzy osobiście udali się z pomocą na granicę polsko-ukraińską lub słowacko-ukraińską gdzie nieśli pomoc. „W tamtym czasie wiele organizacji zwracało się do nas z prośbą o pomoc, ponieważ często dysponowały ochotnikami, ale brakowało im pojazdów. Będąc największym dealerem z ofertą dwunastu tysięcy aut, mogliśmy udostępnić ich jak najwięcej. Stopniowo przekazaliśmy ponad dwa tuziny z nich, a nasi pracownicy zaopiekowali się pięćdziesięcioma Ukraińcami” – powiedziała Karolína Topolová, Dyrektor Generalna AURES Holdings, operatora międzynarodowej sieci autocentrów AAA AUTO.

Od pierwszego dnia rosyjskiej okupacji AURES Holdings przekazuje ambasadzie Ukrainy apteczki pierwszej pomocy, skąd bezpośrednio trafiają na front. W ubiegłym roku było ich prawie 16 tysięcy, ale zbiórka jest kontynuowana również w tym roku. Firma organizowała także pracownicze zbiórki żywności w Czechach, na Słowacji i w Polsce oraz zbiórki na pomoc w wyposażeniu mieszkań dla uchodźców. „W Polsce zebraliśmy dwie tony pomocy rzeczowej, którą następnie przetransportowaliśmy na Dworzec Zachodni w Warszawie i do lokalnej organizacji w Piaseczne, skąd została przekazana potrzebującym. Jednocześnie wspieraliśmy finansowo naszych ukraińskich kolegów, którzy poszli walczyć o wolność swojej ojczyzny” – dodała Karolina Topolová. Ponadto grupa zatrudniła dwudziestu uchodźców w oddziałach czeskim i słowackim.

Już w pierwszych tygodniach po rozpoczęciu okupacji, grupa AURES Holdings przekazała na konto organizacji „Ludzie w Potrzebie” 3 mln koron, tj. 600 tys. zł, które dzięki zbiórkom pracowniczym prowadzonym w Czechach, Polsce i na Słowacji, stopniowo zwiększone zostały o kolejny prawie milion koron (200 tys. zł).

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author