Silesion.PL

serwis informacyjny

Rodzeństwo Niedziałków złotymi medalistami mistrzostw Polski w chodzie na 20 km

Podium Kobiet mistrzostwa Polski w chodzie na 20 km

Podium Kobiet mistrzostwa Polski w chodzie na 20 km

Łukasz Niedziałek (RK Athletics Warszawa) oraz Olga Niedziałek (WLKS Iganie Nowe) zdobyli złote medale mistrzostw Polski w chodzie na dystansie 20 kilometrów, które zostały rozegrane na koronie warszawskiego PGE Narodowego. – Jestem zadowolony ze złota, ale nie z wyniku jaki uzyskałem – mówi mistrz Polski.

Niedziałek od początku rywalizacji był najlepszym z Polaków, ale po 17 kilometrach musiał odeprzeć atak Mahera Ben Hlimy z RKS-u Łódź. Idący długo na drugim miejscu zawodnik z miasta włókniarzy dogonił faworyta, ale ten nie dał się ostatecznie wyprzedzić. Wygrał z czasem 1:24:53, który go nie satysfakcjonował.

Wynik jaki uzyskałem odbiega od moich oczekiwań. Jestem zadowolony, że wygrałem, natomiast nie z uzyskane czasu – przyznawał Niedziałek.

Drugie miejsce zajął Maher Ben Hlima. Posiadający podwójne obywatelstwo zawodnik z Łodzi imponował przez cały dystans. Szedł równo i przez moment zagroził Niedziałkowi. Ostatecznie zdobył srebro poprawiając czasem 1:25:01 rekord życiowy. Brązowy medal wywalczył rutynowany, 38-letni Artur Brzozowski – 1:28:47. Najlepszym zawodnikiem rywalizacji mężczyzn podczas zaliczanego do cyklu World Athletics Race Walking Tour Gold mityngu Roberta Korzeniowskiego został Brazylijczyk Caio Bonfim (1:19:42).

Pod nieobecność Katarzyny Zdziebło złoty medal w chodzie pań zdobyła Olga Chojecka, znana lepiej pod panieńskim nazwiskiem Niedziałek. Siostra mistrza kraju uzyskała na mecie czas 1:38:02 i zdecydowanie wyprzedziła pozostałe krajowe rywalki – druga była Anna Zdziebło (1:44:10), trzecia Kinga Waleriańczyk (1:54:32). Rywalizację międzynarodową wygrała dwukrotna mistrzyni świata z Oregonu Kimberly García León – po mocnej pierwszej części dystansu w drugiej wyraźnie osłabła, ale udało jej się wygrać w Warszawie z czasem1:28:21.

Podium mężczyzn – mistrzostwa Polski w chodzie na 20 km

Kolejne mistrzostwa Polski organizowane pod egidą Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, którego generalnym sponsorem jest PKN ORLEN, 13 i 14 maja – w Słupsku odbędzie się wówczas czempionat w biegach sztafetowych.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024