Silesion.PL

serwis informacyjny

Robert Mioduszewski trenerem bramkarzy Zagłębia Lubin

Robert Mioduszewski trenerem bramkarzy Zaglebia Lubin

Robert Mioduszewski trenerem bramkarzy Zaglebia Lubin

Robert Mioduszewski został dziś nowym trenerem bramkarzy KGHM Zagłębia Lubin. Jest to zatem kolejny, były zawodnik Miedziowych, który zasilił kadrę szkoleniową zespołu Zagłębia Lubin, a zastąpił na tym stanowisku Grzegorza Szamotulskiego, który będzie kontynuował pracę w Zagłębia Lubin w Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębia.

Robert Mioduszewski urodził się 10 grudnia 1973 roku w Sławnie. Karierę zaczął w klubie ze swojego rodzinnego miasta, Sławie Sławno skąd trafił do Gryfa Słupsk i Jantaru Ustka. Jesienią 1993 roku został zauważony przez występującego w ówczesnej I lidze, Lecha Poznań, którego zawodnikiem został niedługo później. Barwy Kolejorza reprezentował aż do 1998 roku, z krótką przerwą na wypożyczenie do Zawiszy Bydgoszcz.

Po przygodzie w wielkopolskim klubie Mioduszewski trafił na Dolny Śląsk, gdzie został zawodnikiem Zagłębia Lubin. W barwach Miedziowych golkiper występował przez cztery lata, od sezonu 98/99 do rozgrywek 01/02. Dla drużyny Zagłębia Lubin rozegrał łącznie 100 oficjalnych spotkań. W 2002 roku zdecydował się wyjechać z Polski i spróbować swoich sił w zagranicznej lidze. Tak trafił do Grecji, gdzie przez pół roku reprezentował barwy AO Panserraïkós, a następnie wrócił do ojczyzny i zasilił kadrę Polonii Warszawa.

W kolejnych latach Mioduszewski występował w barwach Górnika Łęczna, Zawiszy Bydgoszcz i Ruchu Chorzów. Na końcu swojej kariery związał się z Motorem Lublin, gdzie ostatecznie odwiesił buty na kołek.

Robert Mioduszewski ma bogate doświadczenie w szkoleniu bramkarzy i występuje w tej roli od 2010 roku. To wówczas jako trener związał się ze swoim pierwszym klubem, Podbeskidziem Bielsko-Biała. Po dwóch latach trafił do Odry Opole, a następnie w 2014 roku do Floty Świnoujście. W latach 2016-2017 trenował bramkarzy Soły Oświęcim oraz ponownie zawitał do Podbeskidzia. W 2017 roku dołączył do kadry szkoleniowej reprezentacji Polski U-19. W następnych latach trenował golkiperów Ruchu Chorzów, a następnie trafił do Lecha Poznań.

Nie po raz pierwszy Robert Mioduszewski będzie miał okazję współpracować z Dariuszem Żurawiem. Oczywiście prócz tego, że mieli okazję wspólnie występować w barwach Zagłębia, to później tworzyli kadrę szkoleniową takich zespołów jak Odra Opole czy Lech Poznań.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024