Silesion.PL

serwis informacyjny

Richard Strebinger piłkarzem Legii Warszawa

Richard Strebinger pilkarzem Legii Warszawa

Richard Strebinger pilkarzem Legii Warszawa

29-letni bramkarz Richard Strebinger podpisał z Legią Warszawa kontrakt obowiązujący do 30 czerwca 2022 roku z opcją przedłużenia.

Richard Strebinger rozegrał ponad 200 meczów w Rapidzie Wiedeń, czterokrotnie brał udział w fazie grupowej Ligi Europy UEFA, ma za sobą debiut w reprezentacji Austrii, a w jego CV są również Werder Brema i Hertha Berlin.

– Richard był najlepszym kandydatem w obecnym momencie i wzmocni rywalizację wśród bramkarzy. Ma dużo zalet, ostatnie cztery sezony to w jego wykonaniu tendencja zwyżkowa – bronił coraz lepiej i mimo że jest już doświadczony, ma jeszcze potencjał do rozwoju. Dużo obiecujemy sobie po tym transferze – mówi dyrektor sportowy Legii Warszawa Jacek Zieliński.

Przez ostatnie siedem sezonów bramkarz był związany ze stołecznym austriackim zespołem, z którym zdobył wicemistrzostwo kraju i stawał na ostatnim stopniu podium. Jeszcze jako nastolatek trafił do Herthy Berlin, w której grał przede wszystkim w drugim zespole. Potem przeszedł do Werderu Brema, w którym rozegrał dwa mecze w Bundeslidze w sezonie 2014/15.

W reprezentacji Austrii rozegrał jedno spotkanie – z Danią w październiku 2018 roku. Wcześniej regularnie występował również w kadrach młodzieżowych.

– Towarzyszą mi świetne uczucia. Gra w Legii to dla mnie wyzwanie i zaszczyt. Sytuacja drużyny nie jest łatwa. Dołączam do zespołu jako nowy zawodnik z pozytywną energią i chcę pomóc kolegom. Klub pokazał, jak bardzo zależy mu, żebym tu trafił. Jestem z tego powodu bardzo szczęśliwy – mówi Richard Strebinger.

Strebinger w klubie z Łazienkowskiej będzie występował z numerem 15. Jego kontrakt będzie obowiązywał do 30 czerwca br. i zawiera opcję przedłużenia.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2023