Silesion.PL

serwis informacyjny

Reprezentacja Polski w eFUTBOL wystąpi w oficjalnych rozgrywkach FIFA i UEFA

Polski Związek Piłki Nożnej informuje, że kontynuowane są przygotowania do powołania reprezentacji Polski w eFUTBOLU. Już w październiku odbędą się pierwsze eliminacje do drużyny PZPN. Do rozgrywki zostaną zaproszeni w pierwszej kolejności gracze rywalizujący w eFootball PES 2020, którzy wezmą udział w eliminacjach UEFA eEURO 2020.

Polski Związek Piłki Nożnej docenia potencjał eFutbolu, traktując go jako nowy element wspierający rozwój piłki nożnej i utrzymujący zainteresowanie tą dyscypliną. W gry z serii FIFA oraz PES grają codziennie tysiące młodych ludzi w Polsce i chcemy, aby oni również dołączyli do społeczności piłkarskiej w naszym kraju. Jest to nowy rodzaj konsumowania piłki nożnej i chcemy się w niego jako federacja mocno zaangażowaćopowiada Maciej Sawicki, Sekretarz Generalny PZPN.

Oficjalne logo Reprezentacji Polski w eFutbolu

Drużyna powołana przez Polski Związek Piłki Nożnej jako jedyna będzie uprawniona do rywalizacji w eliminacjach do dwóch międzynarodowych turniejów efutbolowych – w eEURO 2020, organizowanym przez UEFA, oraz FIFA eNations Cup pod egidą światowej federacji piłkarskiej.

Polska na UEFA eEURO 2020 – pierwszych mistrzostwa Europy w efutbolu

UEFA eEURO 2020 to pierwsze efutbolowe mistrzostwa Europy, w ramach których do rywalizacji przystąpią przedstawiciele wszystkich europejskich federacji piłkarskich. Turniej eEURO będzie największą jak dotąd imprezą esportową dla reprezentacji narodowych. Rozgrywki będą odbywały się w oparciu o rywalizację w eFootball PES 2020 od KONAMIa celem każdej reprezentacji będzie zakwalifikowanie się na turniej finałowy w Londynie, który odbędzie się w na stadionie Wembley na początku lipca 2020 roku

Kolejny krok – FIFA eNations Cup – rozgrywki FIFA dedykowane reprezentacjom narodowym

Rozgrywki FIFA eNations Cup są oficjalnym turniejem w ramach globalnego cyklu FIFA 20 Global Series. Rozgrywane w trybie FIFA Ultimate Team będą składały się z trzech faz: części eliminacyjnej online (kwiecień 2020 roku), otwartej dla wszystkich światowych federacji piłkarskich oraz finałów stacjonarnych w maju 2020 roku. Etap eliminacji do FIFA eNations Cup zostanie poprzedzony krajowymi kwalifikacjami.

Oprócz uczestnictwa we wskazanych powyżej rozgrywkach, Polski Związek Piłki Nożnej planuje rywalizację w meczach towarzyskich oraz organizację własnych formatów turniejów efutbolowych. Szczegółowe informacje związane z pierwszym turniejem eliminacyjnym do reprezentacji Polski w eFutbolu zostaną opublikowane w październiku 2019 roku. Do rozgrywki zostaną zaproszeni w pierwszej kolejności gracze rywalizujący w eFootball PES 2020.

źródło:Łączy nas piłka

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024