Silesion.PL

serwis informacyjny

Reprezentacja Polski na MŚ w Biegach Ulicznych Ryga 23

2023-08-24 Budapeszt 19 Mistrzostwa Swiata World Athletics Championships Budapest 23 nz Filip OSTROWSKI foto Tomasz Kasjaniuk / PZLA

Siódemkę biegaczy desygnuje Polski Związek Lekkiej Atletyki do startu w inauguracyjnej edycji mistrzostw świata w biegach ulicznych. Zawody w Rydze odbędą się 1 października.

W reprezentacji Polski znalazł się m.in. półfinalista mistrzostw świata w Budapeszcie w biegu na 800 metrów Filip Ostrowski. Mający za sobą udany sezon młodzieżowiec RKS-u Łódź pobiegnie w Rydze na dystansie mili. Wśród pań najbardziej doświadczoną zawodniczką w składzie polskiej drużyny, której generalnym sponsorem jest Grupa Orlen, będzie Paulina Kaczyńska. Zawodniczka ze Stargardu będzie jedyną Polką, która ruszy do rywalizacji w biegu na 5 kilometrów.

Desygnujemy do startu w Rydze interesujący skład, w którym młodość przeplata się z doświadczeniem. Trzeba też podkreślić, że wielu zawodników zrezygnowało z występu w stolicy Łotwy ze względu na długi sezon startowy. Mam tutaj na myśli np. siostry Konieczek, Sofię Ennaoui, Aleksandrę Lisowską, Adama Nowickiego, Michała Rozmysa czy Mateusza Gosa – mówi szef bloku wytrzymałości w PZLA Zbigniew Rolbiecki.

Oprócz biegów na milę oraz 5 kilometrów w programie wydarzenia znajduje się także półmaraton, ale w tej konkurencji nie zobaczymy zawodników reprezentacji Polski.

Mistrzostwa świata w biegach ulicznych to nowa impreza w kalendarzu World Athletics. Ryga – jej gospodarz – jest także debiutantem na niwie organizacji wydarzeń lekkoatletycznych pod egidą światowej centrali. Kolejne edycje mistrzostw – imprezy, która ma odbywać się rokrocznie – zaplanowano w 2025 (San Diego) oraz 2026 (Kopenhaga) roku.

Skład reprezentacji Polski na MŚ Ryga23:

4Andrzej Kowalczykbieg na milęKraków Athletics Team

5Filip Ostrowskibieg na milęRKS Łódź
4:25.87*
6Marcin Biskupbieg na 5 kilometrówCWZS Zawisza Bydgoszcz SL13:55.60**13:55.80**
7Szymon Żywkobieg na 5 kilometrówAZS UMCS Lublin13:51.25**13:51.25**
** wynik z biegu na stadionie
** wynik z biegu na 5000 metrów na stadionie

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *