Silesion.PL

serwis informacyjny

Remonty na katowickich drogach: Roździeńskiego, Dudy Gracza i Górniczego Stanu

Roździeńskiego – Dudy Gracza-ITS

Od środy przyszłego tygodnia, tj. 20.09, nastąpią zmiany w ruchu drogowym na skrzyżowaniu ulic Roździeńskiego i Dudy Gracza. Te zmiany są częścią modernizacji nawierzchni pasa rowerowego, która będzie wykonana zgodnie z obowiązującymi standardami z czerwonej masy asfaltobetonowej.

W związku z rosnącą popularnością bezpiecznych i wygodnych ścieżek rowerowych, miasto Katowice postanowiło podjąć kroki w celu poprawy dostępności dla rowerzystów. W ramach tego projektu zostaną wydzielone pasy rowerowe po stronie południowej. Ta inicjatywa ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa ruchu rowerowego i zachęcenie mieszkańców do korzystania z tego środka transportu.

Realizacja tego zadania wiąże się jednak z koniecznością wprowadzenia czasowych zmian w ruchu drogowym na ww. skrzyżowaniu. Prosimy o wyrozumiałość i ostrożność w tym okresie oraz stosowanie się do wszelkich znaków i wskazań drogowych.

Modernizacja sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu jest również częścią projektu Inteligentnego Systemu Transportowego (ITS) Katowic. Nowoczesne rozwiązania w zakresie sterowania ruchem drogowym zostaną wprowadzone, aby usprawnić przepływ pojazdów.

Remont nawierzchni przy ul. Górniczego Stanu

Od 25.09.2023 do około 6.10.2023 potrwa remont nawierzchni ul. Górniczego Stanu w ramach prac własnych MZUiM. Ulepszenie infrastruktury jest niezbędne, aby zapewnić bezpieczeństwo i wygodę podróżowania mieszkańcom. W związku z pracami remontowymi, aby ułatwić podróżowanie w tym rejonie, konieczne będzie tymczasowe zamknięcie lewoskrętów na ul. Pszczyńskiej (DK86) przy dzielnicy Giszowiec. Wykonane prace posłużą poprawie płynności ruchu, a nowoczesna i bezpieczna infrastruktura drogowa zapewni długotrwałe korzyści jej potencjalnym użytkownikom.

MZUiM wcześniej poinformuje użytkowników ww. drogi stosownymi tablicami, informującymi o zaistniałej zmianie w organizacji ruchu.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *