Silesion.PL

serwis informacyjny

Relaks w stu stopniach?! Katowiczanie pokochali saunowanie na Basenach Brynów, Burowiec i Zadole

Relaks w stu stopniach. Katowiczanie pokochali saunowanie na Basenach Brynow Burowiec i Zadole2

Relaks w stu stopniach. Katowiczanie pokochali saunowanie na Basenach Brynow Burowiec i Zadole2

Aromat kadzideł i żywicy przy dźwiękach tybetańskich mis lub pianina? A może świeżo zmielonych klementynek w akompaniamencie orzeźwiającej mięty polnej? Wirtuoz ręcznika rozgrzewa katowiczan autorskimi seansami saunowymi – w piątki na Zadolu, w soboty na Burowcu i w niedziele na Brynowie. Spotkania zaczynają się o 17.00 i kończą oczyszczającym peelingiem ok. 20.30. W tygodniu sauny są czynne już od godziny 10.00 na minimum jednym z trzech miejskich obiektów.

Każdy seans trwa od 10 do 15 minut, a temperatura na piecu sięga nawet 110 stopni. Przy dziewięćdziesięciu prowadzę np. seanse mentolowe wywołujące przyjemne ochłodzenie. Jak to możliwe? Dzieje się tak, bo rozprowadzany ręcznikiem mentol utlenia się w powietrzu, a lądując na skórze, imituje uczucie zimna. Mistrz ceremonii musi zaskakiwać swoich gości, a tych na Basenach Brynów, Burowiec i Zadole nie brakuje – powiedział Sebastian Dziurski, utytułowany saunamistrz.

Mówią o nim, że przypomina ninja, bo jest gościem od „naparzania”. Miota ręcznikiem, kiedy widzowie słuchają utworów Męskiego Grania, a nawet nawiązujących do kultury wikingów. Ale robi to jak nikt inny – półki w jego domu uginają się od nagród i wyróżnień. Został mistrzem Sauna CUP 2017, wicemistrzem Polski w 2015 r. i świata Aufguss (niem. ceremonia naparzania) w 2015 r. i 2016 r. Serwuje japońską miętę, lawendę, żywicę, drzewo herbaciane czy mieszankę cedru i pomarańczy. Poza prowadzeniem seansów na terenie katowickich basenów jest także managerem strefy saun w Parku Wodnym w Tychach.

W tym roku nasze sauny zanotowały niemal 90 tysięcy odwiedzin. Szczególnie teraz, kiedy pogoda za oknem nie rozpieszcza, saunowanie cieszy się ogromnym zainteresowaniem. W związku z tym dajemy mieszkańcom możliwość korzystania z łaźni w godzinach porannych w tygodniu – sauny są czynne już od godziny 10.00 na minimum jednym z trzech obiektów. W sobotę i niedzielę na każdym. Szczegółowy harmonogram jest dostępny na stronie internetowej i Facebooku – powiedział Tomasz Szpyrka, dyrektor Basenów Brynów, Zadole i Burowiec.

Na Basenie Brynów można saunować od 10.00 w poniedziałki i środy i od 15.00 we wtorki i czwartki. Na Zadolu zapraszają o 10.00 w środy i piątki, a o 15.00 w poniedziałki i wtorki. Burowiec otwiera łaźnie o 10.00 we wtorki i czwartki i o 15.00 w poniedziałki i środy. W soboty i niedziele łaźnie są otwarte od 10.00 do 21.30 w każdej lokalizacji.

Relaks W Stu Stopniach. Katowiczanie Pokochali Saunowanie Na Basenach Brynow Burowiec I Zadole

Seanse saunowe zaczynają się od aromatów kawy z domieszką lasu. Potem na tapet brane są owocowe doznania z cytrusowymi olejkami. Kolejno odbywają się seanse mentolowo-oczyszczający i medytacyjny – relaks w dymie umożliwia wykorzystanie palonego drewna i żywic. Całość kończy peeling w saunach tureckiej i fińskiej.

Najpierw przez pięć do siedmiu minut rozgrzewamy ciało w saunie fińskiej. Kiedy nasze pory skóry są już otwarte, przechodzimy do łaźni tureckiej. Tam częstuję gości peelingiem solnym lub cukrowym z dodatkiem olejków do masażu – świeżo zmielonych cytrusów lub suszonych kwiatów. Najbardziej cieszy mnie, że na seanse przychodzi aż tak wielu katowiczan. Motywuje mnie to do wymyślania coraz to ciekawszych ceremonii – powiedział Sebastian Dziurski.

Saunowanie daje nie tylko korzyści relaksacyjne, ale także ujędrnia i odmładza skórę. Co więcej, podnosi naszą wydolność i odporność. To ważne, gdy pogoda za oknem nie rozpieszcza i jesteśmy narażeni na infekcje

Jesteśmy na  Google News. Dołącz do nas i śledź  Silesion.pl  codziennie. Obserwuj Silesion.pl!


Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2025