Regeneracja skóry twarzy przez masaż. Czy to możliwe?
Ziemista, sucha skóra zdecydowanie nie jest oznaką zdrowia i nie wpływa korzystnie na nasz wygląd oraz samopoczucie. Tuszowanie słabej kondycji skóry kosmetykami daje efekt wizualny na krótko, ale nie niweluje jej kłopotów. Rozwiązaniem problemów jest odżywienie skóry i jej intensywna stymulacja zarówno zdrową dla cery dietą, odpowiednimi kosmetykami i zabiegami dobranymi do jej potrzeb, ale także masażami twarzy. Jak masaż może pozytywnie wpływać na naszą skórę?
Nieinwazyjne zabiegi regeneracyjne, zgodne z naturalnym podejściem do dbania o urodę, cieszą się coraz większą popularnością. Wśród rozwiązań, z których chętnie korzystamy są również masaże twarzy. Odpowiednia stymulacja mięśni twarzy w trakcie ich wykonywania może efektywnie wspomagać ujędrnienie skóry, zmniejszać oznaki i opóźniać procesy jej starzenia, przyczyniać się do produkcji kolagenu i elastyny, a także poprawić metabolizm komórkowy i regenerację skóry.
Zyskująca coraz większe zainteresowanie i uznanie manualna terapia twarzy wykonywana przez specjalistów jest realizowana często w oparciu o unikatowe techniki masażu tkanek głębokich, powięzi, mięśni i przyczepów mięśniowych. W zależności od wybranego rodzaju masażu może obejmować zarówno pracę na tkankach głębokich, jak również działania na powierzchni skóry, a nawet od wewnątrz jamy ustnej, jak w przypadku masażu transbukalnego.
Skóra twarzy może dużo zyskać dzięki korzystaniu z umiejętnie i regularnie wykonywanych masaży, a szczególnie z liftingującego masażu twarzy. Jego atutem jest realizacja masażu zarówno na powierzchni skóry, jak również na głębszych warstwach skóry, tkanek podskórnych i tłuszczowych, jak również powięzi i mięśni. Takie działania przy odpowiedniej powtarzalności przynoszą pozytywne efekty w wyglądzie twarzy, m.in. w poprawie napięcia i kondycji wizualnej skóry. Dodatkowo mogą spowolnić niekorzystne zmiany związane ze starzeniem się skóry.
Założeniem masażu, który ma pełnić rolę liftingu i obejmuje wiele złożonych technik manualnych, jest kombinacja tradycyjnych japońskich koncepcji medycznych oraz technik manipulacji ręką. Podczas masażu terapeuta wykonuje zarówno powolne, jak i szybkie ruchy, te pierwsze mają służyć relaksacji, z kolei drugie, a więc intensywne, mają stymulować skórę do produkcji składników niezbędnych do osiągnięcia efektu liftingującego.- tłumaczy Witold Pyrkosz, specjalista terapii manualnych twarzy.
Dotlenienie skóry i lepsza jej regeneracja to korzyści, które przynosi masaż twarzy sprzyjający stymulacji i odżywieniu skóry. Przy regularnym stosowaniu, na przykład masażu liftingującego, warto zwrócić także uwagę na poprawę jędrności i elastyczności skóry.
Niestety wraz z wiekiem nasza skóra traci kolagen, wpływa to w widoczny sposób na pogorszenie jej jędrności i elastyczności, a w rezultacie bardziej widoczne zmarszczki. Stosując regularnie liftingujące masaże twarzy, szczególnie jeśli zawierają fazę drenażu limfatycznego, można pobudzić skórę do procesu autoregeneracji. Już nawet po pierwszej sesji masażu można zauważyć pozytywne zmiany w wyglądzie twarzy. Skóra wygląda na bardziej wypoczętą, dotlenioną i rozświetloną – mówi Witold Pyrkosz, specjalista terapii manualnych twarzy.
Warto rozważyć na stałe włączenie masaży twarzy do profilaktyki przeciwstarzeniowej i dbania o swój wygląd. Wykonywane z pewną regularnością zabiegi z zakresu manualnej terapii twarzy u specjalisty, można uzupełniać automasażami w domowym zaciszu. Umiejętnie stosowane masaże mogą przynieść dobre efekty zarówno regeneracyjne, jak i estetyczne dla naszej skóry.
Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź Silesion.pl codziennie. Obserwuj Silesion.pl!
Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).