Silesion.PL

serwis informacyjny

Raty dla biznesu – czy zawsze są dostępne?

Dokonując większych zakupów, klienci indywidualni bardzo często decydują się na rozłożenie płatności na dogodne raty. Taką opcję oferuje dziś wiele sklepów i na ogół warunki finansowania są bardzo konkurencyjne. Czy z takich samych możliwości mogą korzystać przedsiębiorcy realizujący zakupy na potrzeby prowadzonej działalności? Czy proponowane im warunki są równie konkurencyjne?

Przedsiębiorcy a zakupy ratalne

Sklepy meblowe, AGD, RTV i wiele innych, by zachęcić klientów do większych zakupów, oferują nie tylko promocyjne ceny, ale również możliwość rozłożenia zakupu na raty. Co warto zaznaczyć, w wielu przypadkach mówimy o ratach 0%, które cieszą się bardzo dużą popularnością. Okazuje się jednak, że chcąc dokonać analogicznego zakupu na firmę, na równie konkurencyjne warunki liczyć nie można.

Wiele sklepów w ogóle nie oferuje możliwości rozłożenia płatności na raty, jeśli zakup jest dokonywany na firmę. W niektórych miejscach jest to jak najbardziej możliwe, jednak proponowane warunki są zupełnie inne od tych, jakie sklep oferuje klientom indywidualnym. Raty z zerowym lub z bardzo niskim oprocentowaniem w przypadku zakupów dokonywanych przez przedsiębiorców praktycznie się nie zdarzają.

Co przedsiębiorca może zrobić w takiej sytuacji? Jeśli wybrany przez niego sklep nie oferuje rat dla biznesu, może poszukać innego, który dopuszcza taką możliwość. Może również zdecydować się na pożyczkę w banku i pozyskane w ten sposób środki przeznaczyć na zrealizowanie planowanych zakupów. Jest też inna opcja – zdecydowanie szybsza i wygodniejsza – skorzystanie z oferty Fakturatki (NFG), która oferuje  finansowanie zakupów.

Jak rozłożyć zakupy na raty?

Jeśli raty dla przedsiębiorców nie są w konkretnym sklepie dostępne, przedsiębiorca nie musi wcale szukać innego punktu sprzedaży lub zmieniać swoich planów zakupowych. Zakupy może zrealizować w pierwotnie wybranym sklepie, a następnie rozłożyć kwotę z faktury na dogodne dla siebie raty.

Po otrzymaniu faktury, proformy czy zamówienia płatnego przelewem przedsiębiorca za pośrednictwem Internetu rozkłada spłatę na dogodną liczbę rat (od 1 do 36), a po zapoznaniu się z ofertą akceptuje warunki SMS-em. Wszystko bez zbędnych formalności i całkowicie online. Po zaakceptowaniu warunków finansowania sprzedawca otrzymuje przelew od Fakturatki, a przedsiębiorca automatycznie staje się właścicielem zakupionego towaru, który następnie spłaca przez kolejne miesiące. Nie musi tym samym tracić czasu na poszukiwanie sprzedawcy, który oferuje konkurencyjne warunki finansowania – zakupu dokonuje w dowolnie wybranym miejscu i nie martwi się o kwestie finansowania.

Raty dla biznesu to ciekawe rozwiązanie nie tylko dla przedsiębiorców, którzy nie dysponują w danym momencie niezbędnymi środkami na sfinalizowanie zakupów, ale również dla tych, którzy nie chcą lub nie mogą pozbywać się oszczędności. Co więcej, taka forma finansowania zakupów pozwala budować wiarygodność finansową w oczach kontrahentów, a co za tym idzie – negocjować korzystniejsze warunki zakupu. Ogromnym plusem jest też to, że podobnie jak kredyt czy faktoring, raty dla biznesu także można wrzucić w koszty działalności i odliczyć podatek VAT.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024