Silesion.PL

serwis informacyjny

Raport Ekstraklasa 2019/2020

Miniony sezon był najdłuższą edycją rozgrywek w historii najwyższej polskiej ligi. Trwał on bowiem aż 366 dni. Wydarzenia z tego okresu prezentuje raport “Ekstraklasa 2019/2020”.

Wyrównanie rekordu w liczbie zdobytych mistrzostw Polski przez Legię Warszawa, dwaj najmłodsi strzelcy w XXI wieku, trzycyfrowa liczba goli młodzieżowców, ale też rozwój technologiczny, nowi partnerzy telewizyjni, czy udane projekty z zakresu e-sportu. To wszystko miało miejsce w poprzednim sezonu. Jego druga część została jednak zdominowana przez walkę z koronawirusem. 

– Niniejszy raport roczny stanowi podsumowanie bardzo nietypowego, z pewnością najbardziej zaskakującego sezonu w powojennej historii ligowej piłki nożnej. Był to rok, w który wkroczyliśmy z ambitnymi planami, ich solidnymi podwalinami i śmiałą realizacją. Przepracowaliśmy intensywnie wiele miesięcy z myślą o wieloletnim i wieloaspektowym  rozwoju ligi. Od połowy marca musieliśmy jednak całkowicie przeorganizować nasze zasoby i inaczej zdefiniować priorytety w związku z zupełnie zaskakującym – pierwszym od wybuchu drugiej wojny światowej – zawieszeniem rozgrywek. Projekt wznowienia ligi, przy jednoczesnym ratowaniu sytuacji finansowej klubów, w związku z ich nagłym i niespodziewanym odcięciem od zaplanowanych przychodów, zdominował wszelkie działania kolejnych miesięcy – pisze we wstępie raportu Prezes Zarządu Ekstraklasy S.A. Marcin Animucki.

W publikacji poruszone zostały najważniejsze aspekty związane z sezonem 2019/2020 w najwyższej polskiej lidze. Podzielono go na pięć części:  Ekstraklasa jako spółka – w której opisana została sama organizacja; Rozgrywki Ekstraklasy – poświęcony sportowym oraz logistycznym aspektom minionego sezonu; Ekstraklasa jako marka – stanowiący podsumowanie publicznej działalności biznesowej, marketingowej oraz komunikacyjnej spółki; Finanse Ekstraklasy – gdzie znalazły się informacje o kwestiach pieniężnych, a także najbardziej obszerna część – Kluby Ekstraklasy. W niej przedstawiono najważniejsze wydarzenia sportowe wszystich uczestników rozgrywek w sezonie 2019/2020. 

Raport liczy 44 strony. Został bogato zilustrowany tabelami, wykresami oraz zdjęciami. Od dziś można go pobierać w formacie pdf z oficjalnej strony Ekstraklasy.

POBIERZ RAPORT EKSTRAKLASA 2019/2020 >>

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author