Silesion.PL

serwis informacyjny

Radio Yanosik zaliczyło mocne wejście na rynek. Stacja już ma pokaźne grono słuchaczy.

Zapnij pasy, bo… startuje Radio Yanosik

Radio Yanosik

Na tydzień przed końcem czerwca zadebiutowało Radio Yanosik, które mocno zaskoczyło swoją premierą wszystkich użytkowników aplikacji. Stacja radiowa Yanosika okazała się strzałem w dziesiątkę, co potwierdzają również dane podsumowujące pierwszy tydzień działalności radia.

Takiej premiery nikt się nie spodziewał

Radio Yanosik zadebiutowało dokładnie 23 czerwca o 7 rano. W aplikacji tajemnicze odliczanie zostało uruchomione tydzień wcześniej, wielu kierowców korzystających z Yanosika na co dzień, zastanawiało się, co się za nim kryje.

Nikt się nie spodziewał, że Yanosik – popularna aplikacja dla kierowców, uruchomi również swoją stację radiową. Okazało się, że był to strzał w dziesiątkę i radio zostało bardzo ciepło przyjęte przez zmotoryzowaną część Polski i nie tylko.

Naszym założeniem było, aby Radio Yanosik towarzyszyło słuchaczom w każdej dogodnej chwili, dlatego też, nie chcieliśmy ograniczać się wyłącznie do aplikacji i udostępniania audycji w trasie. Zależało nam na tym, by słuchacz miał stały dostęp do radia i mógł nas słuchać w domu, w sklepie, czy gdziekolwiek indziej, gdzie ma dostęp do internetu – tłumaczy Małgorzata Dąbrowska – dyrektorka marketingu, Yanosik

Prime time w Radiu Yanosik trwa przez kilkanaście godzin

Założenie Yanosika okazało się słuszne. Zgodnie z wewnętrznymi danymi w pierwszym tygodniu emisji (23.06 – 30.06.23) średnia słuchalność dobowa wyniosła 175 511, a średnia długość słuchania audycji w ciągu doby uzyskała wynik około 55 minut.

Radio Yanosik może się również pochwalić wynikiem 42% powracających słuchaczy oraz prime time, który utrzymuje się od godziny 8:00 do godziny 20:00.

  • Aktywność naszych słuchaczy przerosła nasze oczekiwania. W każdej minucie dostajemy kilkadziesiąt wiadomości z aplikacji oraz maili. Niemal wszystkie to gratulacje, podziękowania za uruchomienie radia oraz wyrazy uznania za jakość w jakiej nadajemy. Mamy świadomość, że dużo jeszcze przed nami pracy, ale jest na to dobry plan. Nie odkryliśmy jeszcze wszystkich kart. W najbliższych tygodniach jeszcze wiele razy zaskoczymy słuchaczy i branżę – mówi Rafał Waszkiewicz, dyrektor generalny radia / redaktor naczelny

Co jest grane w Radiu Yanosik?

Głosem Radia Yanosik został Piotr Fronczewski, który w dniu premiery gorąco witał wszystkich słuchaczy swoim kojącym głosem.

W ramówce Radia Yanosik, poza muzyką i najświeższymi informacjami z polskich dróg pojawia się serwis “Newsy z trasy”, który można usłyszeć co pół godziny, od 7:15 do 17:45.

Ponadto, na antenie usłyszeć możnaod poniedziałku do piątku pasma dzienne. O dobry poranek słuchaczy, od 7:00 do 10:00, dbają Martyna Biłogan-Borowiec i Olin Gutowski w “Autostarcie”, od 12:00 do 16:00 mikrofon przejmuje Jarosław Wendrowski w “Wendro Na Obrotach”, aod 16:00 do 18:00 stacją zawiaduje Maciej Wójcik w “Zjeździe Do Bazy”.

Od 18:00 do 20:00można usłyszeć listę przebojów Radia Yanosik w “Najlepszej 20”, której gospodarzem jest Hubert Augustyniak.

  • Liczba głosów, które słuchacze oddają na listę pozytywnie nas zaskoczyła. Już pierwszego dnia nadawania otrzymaliśmy kilka tysięcy głosów. Co więcej każdy utwór z naszej anteny można dosłownie polubić w aplikacji. Dzięki zaawansowanej analityce śledzimy na bieżąco, czego od Radia Yanosik oczekują słuchacze – mówi Hubert Augustyniak, dyrektor muzyczny.

Radio Yanosik stawia na różne pasje i zainteresowania

Radio Yanosik to nie tylko motoryzacja. W ramówce każdy znajdzie coś dla siebie.

Do dyspozycji słuchaczy jest wiele ciekawych audycji tematycznych, takich jak: „MotoLotna” Aleksandry Kutz czy „Audycja z lektorem” prowadzona przez Andrzeja Leszczyńskiego, znakomitego lektora, który rozmawia z innymi wybitnymi “głosami”.

W samochodową podróż do najdalszych zakątków świata zabiera słuchaczy Radio Yanosik Arkady Paweł Fiedler w audycji „Po drodze”, a Mateusz RUDY Kubiak zaprasza fanów wycieczek rowerowych na audycję „Na rowerze”.

W ramówce jest też niezły kąsek dla fanów wypraw poza miasto – audycja “Overlander”, w której Michał Wnuk wraz z Mateuszem Kubiakiem opowiadają o szeroko pojętym podróżowaniu kamperami lub z przyczepami.

Amatorom kulinarnych podróży przez świat przypadnie do gustu audycja Olina Gutowskiego “Nie NaŻarty”, która naprawdę mocno pobudza apetyt…

W planie dnia Radia Yanosik nie brakuje również ważnych informacji – Kuba Bielak w swoim „Bezpieczniku” opowiada o tym, jak bezpiecznie jeździć, a w audycji „Policjant odpowiada” funkcjonariusze z Komendy Głównej Policji odpowiadają na pytania słuchaczy. Można też posłuchać o ekonomii w odniesieniu do motoryzacji, o której opowiada Iwo Stokłosa.

W Radiu Yanosik na topie są także elektryki! O elektrycznej motoryzacji z pasją opowiada Witold Blady, ale to nie wszystko, co oferuje stacja głodnym wiedzy – fascynujące ciekawostki motoryzacyjne ma dla słuchaczy Kacper Jeneralski, a “Sportowy Rozkład Jazdy” na każdy dzień tygodnia, codziennie od poniedziałku do piątku po 9:00, prezentuje słuchaczom Sebastian Szczęsny.

Dużą atrakcją dla miłośników polskiej muzyki jest także prowadzona przez Artura Gadowskiego z zespołu IRA audycja „Muzyka Gadunkowa”, w której w każdą sobotę i niedzielę prezentuje nieznane historie, plotki i anegdotki ze świata muzycznego.

Gdzie słuchać Radia Yanosik?

Stacji radiowej Yanosika można słuchać będąc w trasie za pośrednictwem aplikacji Yanosik w swoim smartfonie, a także korzystając z playera na stronie internetowej Radio Yanosik w każdym dowolnym miejscu, w którym jest dostęp do internetu.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Wbudowane informacje zwrotne
Zobacz wszystkie komentarze