Silesion.PL

serwis informacyjny

PZU Amp Futbol Ekstraklasa wchodzi w kluczową fazę. Kto odpadnie z rywalizacji o mistrzostwo?

PZU Amp Futbol Ekstraklasa wchodzi w kluczowa faze. Kto odpadnie z rywalizacji o mistrzostwo 2022

PZU Amp Futbol Ekstraklasa wchodzi w kluczowa faze. Kto odpadnie z rywalizacji o mistrzostwo 2022

Po emocjach związanych z mistrzostwami świata, najlepsi ampfutboliści w Polsce i zagraniczne gwiazdy wracają do rywalizacji na krajowym podwórku. 22-23 października w Warszawie rozegrany zostanie przedostatni turniej PZU Amp Futbol Ekstraklasy. To kluczowe zawody dla niemal wszystkich zespołów.

Na dwa turnieje przed końcem sezonu w walce o mistrzostwo Polski liczą się aż trzy zespoły. Między liderującą Legią Warszawa, a trzecią w tabeli Wisłą Kraków są tylko cztery punkty różnicy, a drugie w tabeli jest  Podbeskidzie Kuloodporni Bielsko-Biała. Jeżeli któryś z zespołów z południa Polski nie zdobędzie przynajmniej 9 punktów w nadchodzącym turnieju, to ryzykuje utratę realnych szans na mistrzostwo. Gospodarze z Warszawy o tym wiedzą i zamierzają wykorzystać fakt, że to na rywalach ciąży większa presja. – Na nas też jest, ale taka pozytywna, którą mamy za każdym razem. Zawsze powtarzamy sobie, że jako Legia mamy obowiązek reprezentować klub tak, by był najlepszy w Polsce – podkreśla Jakub Popławski, bramkarz mistrzów PZU Amp Futbol Ekstraklasy z 2018 i 2020 roku.

Przed sezonem zawodnicy Legii zapowiadali, że w tym roku zamierzają skupiać się na czerpaniu radości z gry, ale po znakomitym początku rozgrywek stali się jednymi z faworytów do mistrzowskiego tytułu. – Pierwszy turniej pokrzyżował nam nieco plany – śmieje się Popławski. – Mężczyzn poznaje się podobno nie po tym, jak zaczynają, a jak kończą, dlatego chcemy pozostać na szczycie tabeli – całkiem poważnie dodaje bramkarz Legii.

Legia, Podbeskidzie Kuloodporni i Wisła rywalizują o mistrzostwo, ale bardzo blisko historycznego osiągnięcia są również Nowe Technologie Różyca. Zespół ten po raz pierwszy startuje w PZU Amp Futbol Ekstraklasie, ale niemal wszyscy jego zawodnicy dwa poprzednie sezony spędzili w Widzewie Łódź, z którym za każdym razem zajmowali ostatnią pozycję. W obecnych rozgrywkach są bliscy wywalczenia czwartej pozycji. – Zrobimy wszystko, by utrzymać to miejsce, które byłoby wielką motywacją również na kolejny sezon – podkreśla Michael Mayali, obrońca Nowych Technologii Różyca. Francuz gra w polskiej lidze od ubiegłego sezonu i jest niezmiennie zachwycony PZU Amp Futbol Ekstraklasą. – Przepełnia mnie to dumą, bo to świetnie zorganizowane i bardzo prestiżowe rozgrywki na najwyższym poziomie. Wielu obcokrajowców chciałoby w nich uczestniczyć – zapewnia.

Słowa Mayalego potwierdzają kadry zespołów. W PZU Amp Futbol Ekstraklasie gra między innymi trzech Anglików, którzy w 2017 wywalczyli wicemistrzostwo Europy oraz Hiszpan David Mendes, srebrny medalista Euro 2021 w Krakowie. Podczas turnieju na boisku DOSiR przy ulicy Kawęczyńskiej 44 w Warszawie kibice będą mieli jednak okazję zobaczyć również niemal wszystkich reprezentantów Polski uczestniczących w niedawnych mistrzostwach świata. Zabraknie jedynie Marcina Oleksego, którego Warta Poznań tym razem pauzuje.

Mundial, w którym Polacy zajęli 13. pozycję sprawia, że ligowy turniej w Warszawie będzie jeszcze ciekawszy. – Do Turcji jechaliśmy walczyć o medale. Trudno tak szybko zapomnieć o tym niepowodzeniu, więc to dobry moment, aby odreagować i osiągnąć dobry wynik w lidze – podkreśla Popławski, bramkarz Legii oraz reprezentacji Polski. MŚ nie potoczyły się po jego myśli również pod względem indywidualnym. Zawodnik Legii zagrał dopiero w ostatnim meczu, gdy Polska ograła Iran 2:0 w meczu o 13. miejsce. – Nie byłem pierwszym wyborem selekcjonera i w tym względzie już teraz nic nie zmienię, ale bardzo chcę pokazać podczas turnieju w Warszawie, że jestem w dobrej formie i zarówno kadra, jak i Legia mogą na mnie liczyć – zapowiada najlepszy bramkarz PZU Amp Futbol Ekstraklasy w sezonach 2016, 2017, 2018 i 2020.

Gwiazdy polskiego i europejskiego ampfutbolu kibice będą mogli więc podziwiać w sobotę i niedzielę (22-23 października) na boisku DOSiR przy ulicy Kawęczyńskiej 44. Emocje i wysoki poziom sportowy gwarantowane, wstęp jest bezpłatny.

V Turniej PZU Amp Futbol Ekstraklasy 2022

Warszawa, ul. Kawęczyńska 44, wstęp wolny           

Transmisje wszystkich meczów w aplikacji TVP Sport oraz na Facebook.com/AmpFutbolPolska

Sponsor Tytularny ligi – PZU.

Rozgrywki dofinansowane są ze środków Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz PFRON.

SOBOTA, 22 PAŹDZIERNIKA

 • 10:30 Ceremonia otwarcia
 • 11:00 Legia Warszawa – Stal Rzeszów
 • 12:15 TSP Kuloodporni Bielsko-Biała – Nowe Technologie Różyca
 • 13:30 Wisła Kraków – Stal Rzeszów
 • 15:00 Legia Warszawa – Nowe Technologie Różyca
 • 16:15 TSP Kuloodporni Bielsko-Biała – Wisła Kraków

NIEDZIELA, 23 PAŹDZIERNIKA

 • 9:00 Nowe Technologie Różyca – Stal Rzeszów
 • 10:15 Legia Warszawa – Wisła Kraków
 • 11:45 Stal Rzeszów – TSP Kuloodporni Bielsko-Biała
 • 13:00 Wisła Kraków – Nowe Technologie Różyca
 • 14:15 Legia Warszawa – TSP Kuloodporni Bielsko-Biała
 • 15:15 Ceremonia zakończenia

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024