Silesion.PL

serwis informacyjny

PZPS: “Nie widzimy obecnie możliwości rywalizacji sportowej z drużynami z Rosji”

2022 02 26 131403

2022 02 26 131403

W związku z agresją Rosji na Ukrainę, prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Sebastian Świderski wystosował w imieniu Związku oraz siatkarskiego środowiska w Polsce pisma do prezydentów FIVB i CEV, dotyczące rywalizacji sportowej z zespołami z Rosji oraz krajów popierających działania Kremla.

Szanowny Panie Prezydencie!

W imieniu Polskiego Związku Piłki Siatkowej, środowiska Polskiej Siatkówki oświadczam, że wobec inwazji na Ukrainę nie widzimy obecnie możliwości rywalizacji sportowej z drużynami z Rosji i państw popierających agresję Kremla.

Nasze stanowiska motywujemy względami moralnymi i  troską o bezpieczeństwo polskich sportowców. Nie możemy pozostawać obojętni wobec bezprecedensowej agresji, której ofiarą pada dziś Ukraina.

Jednocześnie pragniemy podkreślić, że nie obarczamy rosyjskich sportowców odpowiedzialnością za działania ich władz państwowych, ale nie możemy pozostawać obojętnymi wobec ofiar konfliktu. Stańmy razem solidarni wobec naszych Przyjaciół z Ukrainy.

Z poważaniem

Sebastian Świderski
Prezes Zarządu

Polski Związek Piłki Siatkowej

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024