Silesion.PL

serwis informacyjny

Puchar Polski Blind Football dla Śląska Wrocław

Puchar Polski Blind Football dla Slaska Wroclaw

Puchar Polski Blind Football dla Slaska Wroclaw

Sekcja blindfutbolowa Śląska Wrocław odniosła kolejny wielki sukces. WKS po heroicznym boju pokonał Wisłę Kraków po serii rzutów karnych i sięgnął po Pucharu Polski.

Śląsk Wrocław Blind Football powstał w 2019 roku i zrzesza w swoich szeregach niewidomych i niedowidzących zawodników z Wrocławia i regionu. Największym sukcesem drużyny bez wątpienia jest zdobycie klubowego mistrzostwa świata podczas rozgrywanego w 2020 roku czempionatu w Bułgarii. Śląsk ma też na koncie zwycięstwa i medale międzynarodowych turniejów oraz Puchar Polski. To ostatnie trofeum po raz kolejny trafia w ręce WKS-u!

W tegorocznym turnieju o Pucharu Polski oprócz Śląska Wrocław brały udział trzy drużyny: Górnik Zabrze, Niewidzialni Bielsko-Biała oraz Wisła Kraków. WKS i „Biała Gwiazda” to dwie najmocniejsze ekipy w Polsce i to w ich starciu poznaliśmy zdobywcę tytułu, którego bronili krakowianie. – Podeszliśmy z dużym respektem do Wisły. W ich składzie jest sporo reprezentantów Polski i to oznaczało, że czeka nas naprawdę wymagające zadanie – mówi trener Śląska Wrocław Blind Football, Mikołaj Nowacki.

 Plan na mecz był dość prosty. Śląsk mając świadomość o ogromnym potencjale ofensywnym rywali, chciał przede wszystkim skupić się na defensywie i utrzymać wynik do końcowego gwizdka. Brak zwycięzcy w podstawowym czasie gry oznaczałby konkurs rzutów karnych, w których WKS jest wyjątkowo mocny i skuteczny. Czasem nawet najlepsze plany są dość szybko weryfikowane przez rzeczywistość. Wisła Kraków zdołała objąć prowadzenie i w obozie WKS-u rozpoczęła się gonitwa za wynikiem. Sytuacja była trudna, ale nie beznadziejna. Piłkarze szukali swoich szans i w końcówce udało się doprowadzić do wyrównania. Gola na wagę remisu fenomenalnym uderzeniem z rzutu wolnego strzelił Adrian Słoninka.

W serii rzutów karnych niekwestionowanym bohaterem został Michał Płachecki. Bramkarz Śląska nie pozwolił piłkarzom Wisły na zdobycie choćby jednej bramki. Końcowe zwycięstwo i triumf w Pucharze Polski dała wrocławianom bramka Łukasza Byczkowskiego.

Spodziewaliśmy się trudnego spotkania i rzeczywiście takie było. Nie ukrywam, że liczyliśmy na rzuty karne, gdyż już nie raz wygrywaliśmy z Wisłą właśnie po konkursach jedenastek. Gdy udało się doprowadzić do wyrównania, byłem już spokojny. W rzutach karnych pokazaliśmy wielką klasę i niezwykle cieszę się z tego zwycięstwa – dodaje Nowacki, szkoleniowiec WKS-u.

Śląsk Wrocław Blind Football sięga po Puchar Polski po spotkaniu pełnym potu, krwi i blindfutbolu w najwyższym krajowym wydaniu. W imieniu społeczności Śląska Wrocław składamy ogromne gratulacje i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy!

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024