Przez żołądek do serca. Co warto wiedzieć, aby zaskoczyć bliską osobę upominkiem kulinarnym
Cieszące się popularnością i sympatią Polaków telewizyjne programy kulinarne i zamiłowanie do jedzenia sprawiają, że wśród naszych bliskich często możemy znaleźć pełnego pasji kucharza amatora lub prawdziwego smakosza. Jakim niestandardowym upominkiem kulinarnym możemy go zaskoczyć i czym się kierować przy wyborze takiej niespodzianki?
Upominki kulinarne najczęściej kojarzą się z kuchennymi gadżetami, tymczasem, jak pokazują dostępne na rynku rozwiązania, mamy dużo więcej inspiracji na ciekawszy i bardziej wyrafinowany prezent dla wielbiciela kulinarnej pasji. Możemy zafundować takiej osobie jakąś atrakcję związaną z gotowaniem lub jedzeniem. Udział w warsztacie czy kursie kulinarnym lub degustacje, to tylko wybrane przykłady pomysłów, jakimi możemy się posłużyć.
Duży wybór propozycji upominków kulinarnych, które możemy nabyć choćby w formie voucherów, są dostępne w różnych przedziałach cenowych. Mogą one zastąpić kolejną książkę kucharską, z której przepisy można często znaleźć w sieci lub sprzęt kuchenny, który czasami trafia na półkę.
Wybierając prezenty kulinarne w formie przeżyć nie tylko możemy sprawiać bliskiej osobie radość, ale też stworzyć jej okazję do przeżycia ciekawej, kulinarnej przygody i zdobywania w tym obszarze nowych doświadczeń. Warsztaty serowarskie, kurs sushi, kurs sommelierski – wybór pomysłów i ofert jest bardzo duży, poczynając od tradycyjnych kursów kulinarnych obejmujących naukę przyrządzania określonych dań o różnym stopniu zaawansowania, aż nawet po warsztaty serowarskie, obejmujące naukę samodzielnego wytwarzania sera. – komentuje Aleksandra Bromblik z serwisu Prezentmarzeń.
Kursy i warsztaty kulinarne to nie tylko nieocenione źródło wiedzy kucharskiej, ale też ciekawy i praktyczny pomysł na prezent dla pasjonata kuchni czy kucharza amatora, chcącego się rozwijając w praktyce. Takie niespodzianki, podarowane w formie voucherów, pozwalają ciekawie spędzić wolny czas, ale także zdobyć wiedzę i umiejętności, które potem mogą przydać się zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym. Upominek kulinarny może więc idealnie łączyć przyjemne z pożytecznym, stając się nie tylko trafioną niespodzianką, ale również inwestycją w spełnienie marzeń bliskiej osoby i rozwój jej kulinarnych kompetencji.
Upominki kulinarne to nie tylko te związane z jedzeniem czy z przygotowywaniem potraw, ale również z napojami, które zwykle im towarzyszą.
W kategorii prezentów kulinarnych znajdziemy również takie atrakcje, jak kurs baristyczny, kurs warzenia piwa czy degustacja wina, a nawet kurs sommelierski. Tego typu upominek dla pasjonata kulinariów może będzie świetnym uzupełnieniem jego umiejętności, a dzięki dobrze dobranym napojom dodać serwowanym przez niego daniom jeszcze lepszych doznań. – dodaje Aleksandra Bromblik z serwisu Prezentmarzeń.
Innym pomysłem na kulinarną niespodziankę dla miłośnika kuchni, który może mocno zaskoczyć bliską nam osobę jest kolacja w ciemności. Taką nietypową koncepcję na spędzenie wieczoru przy degustacji dań serwują już od kilku lat wybrane restauracje w Polsce. Dzięki wyłączeniu zmysłu wzroku i wyostrzeniu pozostałych zmysłów, jak smak czy węch, możemy w trakcie kolacji w ciemności na nowo odkryć smak znanych potraw i przyjemność płynącą z jedzenia. Taki pomysł na prezent dla bliskiej osoby to podwójna niespodzianka, gdyż menu podczas kolacji owiane jest tajemnicą, aby na koniec każdy mógł samodzielnie zweryfikować swoje odczucia. Dzięki temu nietypowemu przeżyciu, miłośnik kuchni może doświadczyć zupełnie nowych kulinarnych doznań, które z pewnością na długo pozostaną w jego pamięci.
Jak pokazują przedstawione przykłady upominki kulinarne to nie tylko gadżety do kuchni, ale również szansa na ciekawe spędzenia czasu wolnego dla miłośnika gotowania. Jak potwierdzają badania, prezenty oparte na przeżywaniu i doświadczaniu dostarczają obdarowanym dłużej trwającego uczucia szczęścia niż te w postaci przedmiotów. Wybór atrakcji związanych z jedzeniem i gotowaniem jest duży w Polsce, więc mamy w czym wybierać, jeśli chcemy zaskoczyć bliską osobę kulinarnym upominkiem zapadającym w pamięć.
Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).