Silesion.PL

serwis informacyjny

Przelewy Express Elixir – co musisz o nich wiedzieć?

Przelewy Express Elixir – co musisz o nich wiedziec

Przelewy Express Elixir – co musisz o nich wiedziec

Express Elixir to system rozliczeń płatności natychmiastowych. Umożliwia on realizację szybkich przelewów nawet między kontami w różnych bankach. Jest to wygodne rozwiązanie, które może przydać się w wielu sytuacjach. Dowiedz się nieco więcej na temat tego typu płatności oraz poznaj najważniejsze zalety tego systemu.

Na czym polegają przelewy Express Elixir?

System wprowadzono w Polsce w 2012 roku. Podmiotem, który odpowiada za bezpieczeństwo transakcji realizowanych w jego ramach, jest Krajowa Izba Rozliczeniowa (KIR). Wykorzystanie infrastruktury tej właśnie instytucji oraz Narodowego Banku Polskiego pozwala na bezpośrednie przesyłanie pieniędzy w czasie rzeczywistym. Przelewy realizowane są w większości przypadków niemal natychmiast, a nie tylko w określonych godzinach.

Obecnie większość banków działających w Polsce uczestniczy w tym systemie. Dzięki temu ich klienci mogą wysyłać między sobą szybkie przelewy. Trzeba jednak pamiętać o tym, że niektóre podmioty realizują je jedynie w określonym przedziale godzinowym. To oznacza, że system nie jest dostępny 24 godziny na dobę. Mimo tego, pieniądze wysłane na konto w innym banku za pomocą Express Elixir trafią na nie zdecydowanie szybciej niż przy wykorzystaniu tradycyjnego przelewu.

Najważniejsze zalety systemu Express Elixir

Express Elixir to system, który cieszy się dużą popularnością. Najważniejsze zalety i korzyści płynące z jego stosowania, to przede wszystkim:

  •         dostępność – jest on dostępny w większości dużych banków działających na polskim rynku finansowym,
  •         szybkość – wysłane pieniądze trafiają na konto odbiorcy najczęściej już po kilkunastu sekundach,
  •         bezpieczeństwo – nad prawidłowością transakcji czuwa KIR,
  •         wygoda – z tego rodzaju przelewów możesz skorzystać za pomocą aplikacji mobilnej lub bankowości elektronicznej Twojego banku, jeśli uczestniczy w systemie.

Jak wykonać przelew Express Elixir?

Wykonanie takiego przelewu nie różni się niczym od przesyłania pieniędzy w tradycyjny sposób. Jeśli Twój bank udostępnia taką opcję, to musisz wybrać ją w aplikacji lub bankowości mobilnej, a następnie określić kwotę oraz numer konta odbiorcy. System Express Elixir umożliwia również wysyłanie przelewów na numer telefonu między użytkownikami systemu BLIK.

Banki zazwyczaj pobierają opłatę za realizację takich przelewów. Zanim zdecydujesz się na wysłanie pieniędzy w ten właśnie sposób, sprawdź, ile Cię to wyniesie. Taką informację znajdziesz w tabeli opłat i prowizji.

Jeśli zastanawiasz się nad zmianą banku lub chcesz otworzyć dodatkowe konto, to zapoznaj się z rankingiem dostępnym pod adresem https://finanse.rankomat.pl/konta/osobiste/. Znajdziesz w nim oferty kilkunastu największych banków działających na rynku. Takie zestawienie może pomóc Ci w znalezieniu konta, które spełni Twoje oczekiwania.

Korzystanie z przelewów Express Elixir to wygodne rozwiązanie, zwłaszcza wtedy, gdy liczy się czas. Mogą się one przydać, gdy np. zapomnisz o wykonaniu ważnej płatności lub chcesz natychmiast zasilić konto bliskiej osoby. Sprawdź, czy Twój bank oferuje taką możliwość i przetestuj funkcjonalność tego systemu.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

1 thought on “Przelewy Express Elixir – co musisz o nich wiedzieć?

Comments are closed.

Copyright Silesion.pl© Wszelkie prawa zastrzeżone. 2016-2024