Silesion.PL

serwis informacyjny

Przed 6. kolejką PHL: Niepokonani kontra GKS Tychy

przed gks tychy gks katowice 1632387104 7104

przed gks tychy gks katowice 1632387104 7104

Dzisiaj na początek 6. kolejki JKH GKS zmierzy się z Unią. Mecz będzie transmitowany bezpłatnie w serwisie YouTube Polskiego Hokeja. W piątek odbędą się trzy spotkania, w tym starcie GKS Tychy z liderem z Katowic oraz spotkanie torunian z Cracovią.

Dzisiaj w Jastrzębiu mistrzowie Polski zmierzą się z Re-Plast Unią Oświęcim. Mecz będzie transmitowany bezpłatnie w serwisie YouTube Polskiego Hokeja www.youtube.com/c/PolskiHokej, podobnie jak wszystkie czwartkowe spotkania.

Spotkanie dobrych znajomych

W piątek derbowy bój stoczą tyszanie z GieKSą. Tyszanie rozpoczęli sezon od dwóch zwycięstw, z Ciarko STS Sanok i Zagłębiem Sosnowiec (w rzutach karnych), ale później przegrali dwa spotkania, z JKH i Comarch Cracovią. W tabeli PHL z 5 punktami plasują się w środku stawki. Natomiast katowiczanie są w znakomitej dyspozycji. W pięciu meczach zdobyli pełną pulę. Są liderem rozgrywek i jedynym zespołem w lidze bez porażki. Dla kilku zawodników ten mecz będzie szczególny. Filip Starzyński po raz pierwszy w karierze zagra przeciwko GKS Katowice w barwach GKS Tychy. Obecny bramkarz GieKSy John Murray w latach 2017-2021 był ważnym graczem tyszan. W poprzednim sezonie w tyskim zespole grał także Patryk Wronka.

Efektownie i skutecznie

W Krakowie zmierzą się dwie silne ekipy. Drużyna Comarch Cracovii to połączenie młodości z doświadczeniem. Czwarta formacja Pasów jest całkowicie złożona z młodzieżowców. W zespole błyszczą Damian Kapica i bramkarz Dienis Pieriewozczikow. Torunianie grają efektownie i skutecznie. Po pięciu kolejkach zajmują drugie miejsce z dorobkiem trzynastu punktów. We wtorek w dobrym stylu pokonali mistrzów Polski 4:2.

Po kolejne punkty

W Sosnowcu gospodarze podejmować będą Tauron Podhale Nowy Targ. W ostatniej kolejce Zagłębie przegrało z Re-Plast Unią Oświęcim 2:6, ale wcześniej w niedzielę rozegrało świetny mecz z silnym zespołem z Torunia. Drużyna Grzegorza Klicha wygrała 5:4 po dogrywce. We wtorek nowotarżanie przegrali z Ciarko STS Sanok 2:4, a w niedzielę wygrali z Unią 4:2.

GKS Katowice vs GKS Jastrzębie

Czwartkowy mecz będzie transmitowany bezpłatnie w serwisie YouTube Polskiego Hokeja. Mecze piątkowe będą transmitowane na platformie polskihokej.tv.

Wszelkie materiały promocyjno-reklamowe mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią one podstawy do wzięcia udziału w Promocji, w szczególności nie są ofertą w rozumieniu art. 66 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. – Kodeks cywilny (Dz. U. 2020, poz. 1740 z późn. zm.).

About Author